Надзвичайники нагадують про правила безпеки на воді

Автор:     Опубліковано: 12 Червня 2015 о 18:50    617 переглядів

З настанням тепла все більше тернополян намагається проводитисвоє дозвілля ближче до сонця та води. Втім, в Державній службі з надзвичайних ситуацій застерігають: аби приємний відпочинок не обернувся трагедією, не забувайте і про власну безпеку. Від початку року, кажуть надзвичайними, на водоймах області загинуло 10 осіб.

СЕРГІЙ ДАНІЛІН, керівник прес-служби УДСНС в області:

«Аналіз нещасних випадків на водних об’єктах свідчить, що дані випадки мають місце в необладнаних для купання місцях, при порушенні правил безпечної поведінки на воді. І, в основному, в стані алкогольного сп’яніння».

Непоправного можна було б уникнути, кажуть рятівники, за умови дотримання правил поведінки на воді. Купатись безпечнішеу світлу пору доби,  у спокійну безвітряну погоду при температурі води не нижче 18, а повітря – не нижче 24 градусів з позначкою «плюс». Крім того, не варто купатись у невідомих місцях істрибати у воду, не переконавшись у достатній глибині та безпеці дна.

СЕРГІЙ ДАНІЛІН, керівник прес-служби УДСНС в області:

«Пам’ятайте: правильний вибір і обладнання місця для купання, навчання дітей та дорослих плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання  та катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми з боку дорослих є основними правилами безпечного відпочинку на воді».

Поки одні шукають охолодження у найближчих водоймах, інші обирають фонтани. Однак від таких водних процедур тернополян застерігають водоканалівці. Кажуть: це – окраса міста, а не місце для купання. Адже так і водограй можна пошкодити, і самому травмуватися.

ВАСИЛЬ ДИЧКО, майстер-енергетик відділу КНС КП «Тернопільводоканал»:

«Форсунки відламували, проводи освітлення відривали. Цього літа були, але такі незначні, мілкі акти вандалізму, скажемо так. А от минулого року було досить багато і досить серйозних».  

Неабиякої шкоди водограям, кажуть у водоканалі, завдає і сміття, яке туди викидає не хто інший, як самі мешканці міста.

ВАСИЛЬ ДИЧКО, майстер-енергетик відділу КНС КП «Тернопільводоканал»:

«Багато знаходимо у фонтанах битого скла, що є небезпечно, адже під водою його майже не помітно. Квіточки, які дитина кинула, з одного боку, це не є щось серйозне, але з часом воно свої наслідки все одно дає».

 

залишіть коментар