Пацієнтів дитячої обласної лікарні обіцяють забезпечити ліками

Автор:     Опубліковано: 22 Червня 2015 о 20:22    808 переглядів

Батьки дітей, які проходитимуть лікування в обласній дитячій лікарні, відтепер не купуватимуть за свій кошт потрібні препарати, запевняють чиновники. У медзакладі розпочали реалізацію соціального проекту щодо безкоштовного забезпечення маленьких пацієнтів лікарськими засобами.

ВАСИЛЬ ХОМІНЕЦЬ, голова Тернопільської облради:

«В Конституції записано факт, що медицина має бути безкоштовною, який вважається майже наругою, тому що всі люди розуміють, що при тих проблемах, які є, це є невиконаний, фактично, факт. І тому була десь ініціатива, яка, до честі, підтримана депутатським корпусом Тернопільської обласної ради. Ми не можемо зробити це у всіх медичних закладах. Але сьогодні ми це робимо на прикладі Тернопільської обласної дитячої лікарні про повне забезпечення медикаментами».  

ВОЛОДИМИР КУРИЛО, директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації:

«Ми сьогодні маємо значне недофінансування галузі охорони здоров’я, і більше 90 % тих видатків, які несе держава на охорону здоров’я, це виплата заробітної плати, це енергоносії, і дуже маленький відсоток – на медикаменти. Це дуже прикро. Будучи на колегії Міністерства охорони здоров’я, міністром було поставлено завдання розробити гарантований пакет надання медичної допомоги. Тобто, медична допомога за бюджетні кошти. Я переконаний, що на рівні держави в ближчому часі будуть зроблені ті кроки».

На придбання медикаментів з обласного бюджету виділили трохи менше 7-ми мільйонів гривень. Ліками мають намір повністю забезпечити пацієнтів стаціонару. За словами головного лікаря дитячої обласної лікарні, на Тернопільщині загалом є близько 208 тисяч дітей. Минулоріч, каже Григорій Корицький, медзаклад прийняв більше 14 з половиною тисяч маленьких пацієнтів.

ГРИГОРІЙ КОРИЦЬКИЙ, головний лікар Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні:

«Медикаменти придбані ті, які дозволені в Україні. Зрозуміло, що, я не буду приховувати цього, є рідкісні захворювання, де передбачено медикаменти, які не увійшли в цей перелік. Звичайно, якщо батько може чи родина може пролікуватися закордоном чи іншими медикаментами, то ми заважати не будемо. На скільки часу вистачить медикаментів? Я планую, що, по крайній мірі, до зими нам цих медикаментів вистачить».  

Інформаційні  стенди з переліком придбаних ліків, кажуть в медичному закладі, розмістили  у кожному відділенні. Разом з тим, в обласній раді зазначають: ініціатива потребує насамперед контролю з боку громадськості.

залишіть коментар