Польська художниця Ґражина Крук показала в Тернополі свої роботи

Автор:     Опубліковано: 8 Червня 2015 о 22:31    712 переглядів

Художниця Ґражина Крук приїхала в Тернопіль із Польщі, з Лодзького воєводства. Вона привезла виставку «Війні і насильству кажу – ні». Пані Ґражина переконана: сусіди повинні жити в приязні та мирі, тому робитиме для цього все, що може. З такою  місією, сподівається художниця, їздитиме там, де люди потребують підтримки, позитиву та надії.

ҐРАЖИНА КРУК, художниця (Польща):

«Для чого я приїхала до вас? Тому, що ви є моїми сусідами, ви перебуваєте у стані війни. Я приїхала ось з гаслом до вас: війні і насильству кажу ні. Так само, як і мої родичі. Так само, як вважають люди у всьому світі. Так думаю».

33 картини пані Ґражини виконані в найрізноманітнішій кольоровій гамі. Приміром, життя – веселкове, а Катинь – чорно-біла.

ІГОР ДУДА, директор Тернопільського обласного художнього музею:

«Вони дуже різноманітні за тематикою: від абстрактних до чисто реалістичних. Тут і є світ природи, квіти. Також оголена натура. Тут є чисто абстрактні композиції. Композиції, які представляють її громадянську позицію. Зокрема, три картини присвячені Катині».

Із виставкою, окрім Тернополя, пані Ґражина відвідає ще Луцьк і Рівне. Ця подорож, як і її роботи, – символічна. Саме звідси родом її рідні.

ҐРАЖИНА КРУК, художниця (Польща):

«Я не приїхала як політик. Я – художниця. І хочу виражатися. І робити це не політично, а через свої картини. Але я – полячка, якої дід походив із околиць Рівного, між Рівним і Луцьком. І він був би за мене гордий».

Усім охочим познайомитися з творчим світом пані Ґражини варто поспішити. Адже виставка діятиме в обласному художньому музеї ще один день, 9 червня.

залишіть коментар