Понад 35 тисяч мешканців Тернопільщини сподіваються на субсидії за спрощеною системою

Автор:     Опубліковано: 12 Червня 2015 о 08:30    467 переглядів

У працівників органів соцзахисту – гаряча пора. Вже близько 35-ти тисяч мешканців області звернулися щодо призначення субсидій за новим порядком.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА:

«До 50 тисяч справ вже в роботі. Тобто, це ті, що були призначені, і без звернення громадян вони призначаються, і по нових зверненнях».

Спрощена система передбачає, що охочі скористатися своїм правом на субсидію подають в місцеві органи соцзахисту лише заяву та декларацію про доходи. Однак, зазначає Вадим Боярський, в окремих випадках потрібні також додаткові документи.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА:

«Є ще нестандарті випадки, коли, наприклад, заявник претендує на призначення субсидії без врахування когось члена сімї, який зареєстрований, але не проживає. Тоді потрібно документ, який посвідчує те, що людина там не проживає або проживає в іншому місці. Це вже більше, ніж заява і декларація. Якщо людина хоче показати дохід не за 12 місяців минулого року, а хоче показати дохід за 6 місяців».     

Як і будь-що нове, система потребує налагодження і без труднощів не обходиться. Зустрічаються й помилки, допущені людьми при заповненні документів, особливо у тих, які надійшли поштою. До прикладу, бувало, що у ідентифікаційному коді відсутня певна цифра. Однак хвилюватися, що через помилку в паперах субсидії не призначать, запевняє Вадим Боярський, не варто.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА:

«Можливо, вона буде трохи пізніше призначена, але вона буде призначена. І буде призначена для тих, хто звернувся в травні і червні, навіть останнього дня червня, субсидія буде призначена з квітня. Крім того, людям, яким вже призначена субсидія, а таких ми маємо вже більше 8-ми тисяч громадян, якщо субсидія на літній період не получається, так звана «нульова субсидія», слід пам’ятати, що субсидія буде перерахована вже без звернення громадян на опалювальний період, коли значно виросте ціна за  послуги, особливо, за опалення».

Зазначимо, в області кількість охочих отримати субсидії в порівнянні з минулим роком зросла більш ніж вдвічі. За ростом цього показника Тернопільщина – друга в Україні.

 

 

 

залишіть коментар