При школах Тернопільщини діють мовні табори

Автор:     Опубліковано: 22 Червня 2015 о 20:23    300 переглядів

У процесі євроінтеграції України та глобалізації світу загалом, гостро постало питання вивчення іноземних мов.  Тому Міністерство освіти і науки започаткувало загальнонаціональний проект літніх мовних таборів на базі загальноосвітніх шкіл. Нововведення торкнулося і учнів Тернопільщини.

Оздоровчі табори на базі шкіл, у яких учні перебувають після закінчення навчального року, часто існують просто заради статистики, визнають у департаменті освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації. До того ж, це велике навантаження на бюджет самих закладів. Адже забезпечити дітей здоровим літнім відпочинком «на асфальті» практично неможливо. Вихід із ситуації знайшло Міністерство освіти і науки – літні мовні табори. Мінімум часу за шкільними партами, відсутність домашнього завдання. До того ж, отримуючи знання, учню не потрібно працювати на оцінку. Протягом трьох тижнів в одній з тернопільських шкіл англійську, німецьку, французьку, польську мови вивчали, граючись.

ЗЛАТА, відвідує  мовний табір:

«Я, якщо вибирати з французької і німецької, то я німецьку. Ну англійську і польську само собою».

НАДІЯ БУДІЙ, заступник директора ТСШ І-ІІІ ст. №3 з поглибленим вивченням іноземних мов:

«Можемо констатувати, що нам це вдалося. Адже відвідувало школу від 110 до 150 діток протягом цього періоду. В основному, це дітки нашої школи. Ми не робили жодних реклам на місто, проте були випадки, коли дітки приводили своїх друзів, товаришів з двору, будинку. І ми таких діток теж брали у школу відповідно до заяв їхніх батьків».

Тут літній мовний табір розпочинає роботу о 9-ій годині ранку зарядкою на шкільному подвір’ї. Заступник директора переконана, це заряджає дітей бадьорістю та життєрадісністю. Адже протягом наступних 6-ти годин це їм знадобиться. Мовну теорію зазвичай вивчають у класах. А практику освоюють – на свіжому повітрі: на подвір’ї навчального закладу, в парках. До слова, саме їй відводиться найбільше часу. Мовам школярів навчають учителі та студенти-волонтери.

НАДІЯ БУДІЙ, заступник директора ТСШ І-ІІІ ст. №3 з поглибленим вивченням іноземних мов:

«Наші вчителі пройшли навчання у Гете-Інституті у м. Київ. А також у Тернопільському інституті післядипломної педагогічної освіти, де для них були проведені курси стосовно організації літніх лінгвістичних шкіл».

Навчання вдається поєднувати з відпочинком. За кошти батьків у мовному таборі для учнів організували харчування і культпоходи. Йдучи в кінотеатр, діти дивляться мультфільм українською мовою, а наступну його серію – англійською.

МАР’ЯНА, відвідує  мовний табір:

«Ми ходимо і в Палац Кіно, і в цирк, і в музей. Тут дуже цікаво».

САШКО, відвідує  мовний табір:

«Якщо трапиться якась людина з інакшої країни, щоб ми вміли розмовляти з нею».

ДАЯНА, відвідує  мовний табір:

«Ми можемо вивчити більше іноземних мов, щоб нам у наступному році було легше».

Цьогоріч 104 школи Тернопільщини зголосилися на проведення літніх мовних таборів. А понад 3 тисячі 300 дітей стали їхніми учасниками. Практика подібних таборів в Україні відбувається вперше, тому в Тернопільській облдержадміністрації переконані, результати цього літа – лише початок.

залишіть коментар