Спеціалісти радять не надто захоплюватись засмагою

Автор:     Опубліковано: 10 Червня 2015 о 19:20    1 188 переглядів

Літо – сезон канікул і відпусток. Тернополяни більше часу проводять на вулиці, багато хто полюбляє відпочивати засмагаючи. Лікарі-дерматологи наголошують, не можна забувати про те, що сонце може викликати в організмі онкологічні процеси.

 ОКСАНА ГЛУШОК, лікар-дерматовенеролог вищої кваліфікаційної категорії:

«Від прямої дії сонячних променів треба тіло своє, поверхню шкіри максимально захищати. Чому? Тому що ультрафіолетове опромінення, сонячні промені є на сьогоднішній день доказаним, без сумніву, найбільшим канцерогеном. Канцероген – це той чинник, який стимулює утворення не тільки на шкірі, а й в організмі в цілому, пухлинних процесів».

Оксана Глушок зазначає, максимального захисту потребують діти. Адже молодий організм найлегше піддається і корисному, і негативному впливу.

 ОКСАНА ГЛУШОК, лікар-дерматовенеролог вищої кваліфікаційної категорії:

«Ще максимальніше, ніж дорослим потрібно захищати від сонця дітей, тому що сонячна енергія має властивість акумулюватись в організмі, тобто накопичуватись. Впродовж всього життя накопичується велика кількість сонячної енергії, і тоді ця дитина має дуже високі ризики для утворення пухлинних процесів».

Тернопільські мами кажуть, намагаються з 12-ї до 16-ї на вулиці з дітьми не гуляти. Адже знають, що найбільш шкідливим сонце є саме в обідній час.

 ХРИСТИНА:

«Для захисту від засмаги ми не користуємося нічим, бо ми стараємося гуляти, ну, дитинка просинається там по дев’ятій ранку, тобто ми швиденько снідаєм, збираємся, йдем гуляти. Коло першої вже рахуйте вдома, спимо, і ввечері виходим після шостої».

 ІННА:

«Стараємся в пік не йти, тому що там, захисні-не захисні якісь засоби, в принципі, не варто не варто в той пік виходити гуляти. А щодо захисних кремів, то протисонячні так дитяча серія, нам підходить, ми нею користуємся, і так, ми задоволені».

Незважаючи на те, що засмагати в цю пору можна на вулиці, солярії популярності теж не втрачають. І тут дерматологи просять бути обережними. Наприклад, з 2003 року в більшості країн світу неповнолітнім заборонено користуватися соляріями, а для дорослих відвідувачів розміщено застережливу інформацію.

 ОКСАНА ГЛУШОК, лікар-дерматовенеролог вищої кваліфікаційної категорії:

«В країнах Європи висять бірочки, які містять інформацію про шкідливість, заборону і застереження у відношенні того, що кожен сеанс, який отримує людина в солярії наближає її до утворення пухлин шкіри, і зокрема, злоякісних, і зокрема меланоми».

У деяких тернопільських салонах краси сьогодні уже теж не дозволяють користуватись солярієм неповнолітнім клієнтам. А дорослим шанувальникам засмаги завжди раді. Кажуть, сучасні технологіїдають достатній рівень захисту.

 ОКСАНА, власниця салону краси:

«Почали загаряти більш дорослі люди, яким 40, 50. Які збираються на море, і перед поїздкою вони приймають сонячні ванни не на пляжі, а в солярії. Основними перевагами перед сонцем є те, що шкіра не отримує опіків, які дає ультрафіолет сонячний».

залишіть коментар