Тернопіль перейматиме досвід США

Автор:     Опубліковано: 17 Червня 2015 о 20:22    267 переглядів

Тернопіль приймав гостя зі Сполучених Штатів Америки. Протягом двох днів у нас перебував керівник апарату віце-мера міста Сакраменто, що у Каліфорнії, Джозеф Девлін. Прибув іноземний чиновник у рамках проекту «Ефективне урядування через впровадження демократичних стандартів».

СЕРГІЙ ГЕРАСИМЧУК, координатор проекту:

«Програма «ProfessionalFellows». В межах цієї програми фахівці законодавчої, виконавчої, судової влади, а також – місцевого самоврядування мають можливість пройти фахові стажування, навчання у Сполучених Штатів. Безпосередньо цей проект – зворотній проект, тобто, коли ми привозимо фахівця, в даному випадку, із Сакраменто, для того, щоб він безпосередньо поділився своїм досвідом і налагодженням подальших партнерських стосунків».

У Тернополі Джозеф Девлін зустрівся з представниками малого та середнього бізнесу, а також – з міським головою.

ДЖОЗЕФ ДЕВЛІН, керівник апарату віце-мера м. Сакраменто (США):

«Хочу відзначити те, що міський голова та його управління зробили вагому спробу того, щоб зробити місцеве самоврядування і всю інформацію доступними для населення. Я мав змогу побачити дуже велику кількість сервісів, які доступні он-лайн, навіть в плані бюджету, доходів і видатків. Це варто уваги і дійсно робить працю міської ради і міського голови більш ефективними».

За словами міського голови Тернополя Сергія Надала, на шляху до реформ досвід Сполучених Штатів Америки та передових країн світу для нас має неабияку користь. А відтак, в міськраді сподіваються на плідну співпрацю.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Нас сьогодні цікавить, в першу чергу, питання розвитку електронного самоврядування, електронного документообігу. Враховуючи те, що ми всі почули про анонсовані урядом реформи, які мають збільшити повноваження органів місцевого самоврядування з одночасною передачею дохідної частини до міських бюджетів і збільшенням видаткової частини, нам буде дуже важливо почути, як це робиться в сполучених Штатах Америки. Тобто, як вони робили перші кроки, на що в них спрямовані кошти, як вони витрачають більш ефективніше ці кошти. Будемо дуже вдячні, якщо вони захочуть надати нам допомогу і консультації».  

Додамо, у Тернополя є місто-партнер у США, це Йонкерс. За словами мера, тривалий час контакти з ним були трохи втрачені. Наразі у міськраді мають надію їх відновити.

 

 

залишіть коментар