“Текстерно” відновлюється

Автор:     Опубліковано: 23 Червня 2015 о 21:01    1 700 переглядів

Один з наймасштабніших текстильних комбінатів України – «Текстерно» відновлює своє виробництво. Потужне підприємство часів Радянського Союзу, з 2013 року було на стадії банкрутства. Зараз перебуває в активному періоді санації – це свого роду фінансове «оздоровлення» підприємства. Чималу роль для відновлення виробництва в таких обсягах відіграло замовлення Міністерства оборони на тканину-камуфляж.

 КАТЕРИНА АЛЄКСАНДРОВА, керуюча санацією ВАТ «Текстерно»:

«Якраз зараз це замовлення, яке дасть змогу заводу працювати стабільно, постійно і якісно. Сировину отримуємо з Таджикистану, Узбекистану через Прибалтику, тому що напряму країни Середньої Азії заключати контракти не мають такого права. Сировину отримуємо бавовник, отримуєм вагонами. Реально вже в цьому місяці 5-й вагон сьогодні на підході. Ну, скажем так, що цього не було давно».

Незважаючи на певні труднощі, тернопільська фабрика своєї роботи не припиняла. Є люди, які тут працюють від самого початку діяльності підприємства, з 70-х років. Вони розповідають, бували різні періоди, але сучасне обладнання, яке використовують вже кілька років спростило їм роботу.

 МАРІЯ ОВЧАРУК, працівник фабрики:

«Зараз якісне оборудовання, умови праці легші набагато, набагато легші. Нормально. Чистота в нас, в цеху всьо нормально. Якість тканини ми зараз файну виробляємо, колись ми працювали тканина була ширина – 95, а зараз – 2,20 і 1,50. Тільки такі в нас йдуть. Рушник робимо, камуфляж робимо на АТО».

КАТЕРИНА АЛЄКСАНДРОВА, керуюча санацією ВАТ «Текстерно»:

 «Зараз працює майже 1000 осіб, з кадрами є велика проблема. Тому що кадри в основному віку похилого, будем так казати. Молоді люди на роботу не спішать, біржа реально не забезпечує кадрами, тому, як можемо – так працюємо. Стараємся, умовляємо. Скажем так – чоловік 500, скажем, нам ше би бракувало на сьогодні, щоб повністю працювати на 100% потужності».

Проте, є інша сторона роботи на фабриці. Працівники в цехах кажуть, незважаючи на збільшення обсягів виробництва, покращення у фінансовому плані вони не відчули.

 МАРІЯ ОВЧАРУК, працівник фабрики:

«Ми нічо не відчуваємо по тім. По нормі, які ми працюєм-виконуємо, ми навіть залишаємось в 2 зміни, но ми не відчули. Ні по зарплаті, ні по чім. Може, хто з начальства відчув, но ми нічо не відчули. Зарплати нам не підняли, яка була, така в нас зарплата є. Мені здається, якби ми виконували такі великі норми в 2 зміни, то можна якусь премію давати». 

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна запевняє, замовлення Міністерства Оборони буде виконувати виключно Тернопільська фабрика. Це дасть змогу підприємству таки стати на ноги.

 СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«В мене з цього приводу була відповідна нарада в Адміністрації Президента і Міністерстві Оборони, розглядаємо варіант, щоб повністю, все виробництво тканини в Україні перенести сюди. Бо аналогів, і аналогічного підприємства на території України нема. Я кажу, що це по своїй природі одне із найкращих , унікальних підприємств Європи».

До речі, камуфляжна тканина, яку виготовляють на замовлення військових, відповідає всім стандартам якості, є вогнетривкою та водовідштовхуючою.

  • Не вводьте людей в оману, це не швейна фабрика, а текстильний комбінат. Швейна – в центрі міста, “Галія” зветься. А це “Текстерно”.

залишіть коментар