Тернопільські бійці повернулись з реабілітації в Грузії

Автор:     Опубліковано: 5 Червня 2015 о 11:29    541 переглядів

24-го серпня минулого року Тернопільська обласна рада підписала Угоду про співпрацю з Автономною Республікою Аджарія. Завдяки цьому 20 тернопільських бійців пройшли реабілітацію в сонячній Грузії. Хлопці кажуть, таке оздоровлення пішло на користь і враження від поїздки  лише найкращі.

 ВАСИЛЬ ТЕСЛЮК, боєць добровольчого батальйону «Січ»:

«Саме більше лічить, це ви самі знаєте – море і відносини. В основному – хлопці задоволені, ми задоволені всі, хто там були, і перебували. Велика подяка обласній раді і керівництву Аджарії. Так як вони нас дуже тепло зустріли, самі знаєте, грузини це вміють. Тим більше, що вони бачили те, що переживаєм зараз ми». 

Нашим бійцям в Аджарії організували і культурну програму. Вони відвідали історичні та природні пам’ятки. Та й оздоровилися, кажуть, на високому рівні.

 ВОЛОДИМИР ДИКУН, боєць Національної гвардії:

«Дякуючи тому, що я побув в Грузії, провели висококласне МРТ, встановили нормальний діагноз. Знервованість тоже була, звичайно, бо помімо осколків ще була і контузія. Нерви вроді якби стали трошечки на своє місце. Але хоча би на сьогоднішній день я приїхав в лікарню міста Тернополя, то я вже по крайній мірі привіз нормальний діагноз, вони вже знають, що там дійсно є».

Бійці кажуть: кожен, хто  повернувся з війни ще довго носить її в голові. Попри фізичні травми чи не найважче реабілітуватися саме психологічно. Віталій Зварич – один з хлопців,  які останніми покидали Донецький аеропорт, каже: після цього будь-який шум сприймав насторожено. Але поїздка в Грузію змінила ситуацію на краще.

 ВІТАЛІЙ ЗВАРИЧ, боєць 85-ї бригади ЗСУ:

«Пішли в музей, пішли туда, пішли в ботаніческий сад, квіти, море, шум моря… особенно шум моря дуже тоже діє. Якось так, що рахуйте 20 чоловік – агресивних, після війни, а тут приїхали якісь, нас воше ніхто не міг повірити, що ми служили десь, і що ми в дійсності воєнні».

Зі слів хлопців, така реабілітація дієва ще й тому, що перебуваючи за кордом є можливість до певної міри відволіктися від ситуації вдома. До речі, в обласній раді запевняють – такі оздоровчі поїздки для учасників АТО та їхніх сімей будуть організовувати й надалі.  

залишіть коментар