Тернопільські студенти три дні проведуть у власній державі

Автор:     Опубліковано: 26 Червня 2015 о 22:03    676 переглядів

У Тернополі створили «державу в державі». 26 червня на Дальньому пляжі стартував регіональний етап фестивалю «Студреспубліка». На три дні це місце стане окремою державою з власною територією, населенням, внутрішньою валютою та політичними партіями, які створять 15 команд-учасниць.

А темою цьогорічного дійства, розповідають координатори, є «Програма модернізації України».

ВОЛОДИМИР ЗАВЕРУХА, регіональний представник «Студентської республіки»:

«Кожна політична партія буде, окрім там своїх якихось певних нюансів, писати програму розвитку Тернопільщини на 20-30 років. Дуже тісно співпрацюємо з міською владою, запросили управління стратегічного розвитку, де начальник проведе свій семінар, скаже, яке його бачення розвитку Тернопільщини, він дуже радо погодився, що буде чекати по факту трьох днів програми, щоб потім, може, якісь певні елементи і долучити до загальної програми, тобто, вже дійсно місцевого самоврядування».

Під час фестивалю студенти оберуть собі мера та депутатів магістрату на наступний рік.

РУСЛАН КУПРІЮК, координатор «Студентської республіки»:

«Плануємо провести під закриття «Студреспубліки» загальнотернопільський open-air, де будуть оголошені результати виборів, тобто, молодь міста може познайомитися зі своєю студентською владою».

Крім того, ці три дні будуть насичені  спортивними та інтелектуальними іграми, квестами тощо. За словами Володимира Заверухи, такий проект дає можливість молодим людям відкрити в собі те, про що вони, можливо, навіть і не підозрювали.

ВОЛОДИМИР ЗАВЕРУХА, регіональний представник «Студентської республіки»:

«Що може бути хорошим оратором, хорошим лідером. Основна мета – через такі проекти давати людям себе якось реалізувати в даній, скажемо, державі. Тому що молодь виростає, вони йдуть на роботу, ідуть в якісь політичні партії, через якісь певні партії вони приходять до влади. А тут ми даємо можливість, не маючи якогось достатнього віку, щоб це робити в Україні, через даний проект».

Разом з тим, наголошують організатори дійства, даний проект є аполітичним.

МИКОЛА КРУТЬ, начальник міського управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту:

«Молодь бавиться в політику, але проект знаходиться поза політикою. Це своєрідна субкультура, це маленька держава в державі, де студенти вчаться, набувають навиків і початкових елементів політики».

Загалом координатори дійства очікують приблизно дві сотні учасників з Тернополя та області. Проживатимуть вони у наметовому містечку на території пляжу. Обраний студентськимй мер та магістрат згодом представлять Тернопільщину на всеукраїнському фіналі «Студреспубліки», який пройдена узбережжі Чорного моря.

 

 

залишіть коментар