У художньому музеї – виставка картин у стилі європейського реалізму

Автор:     Опубліковано: 4 Червня 2015 о 19:50    697 переглядів

Виставка львів’янина, що любить малювати Тернопіль, – у місцевому художньому музеї представили картини Ярослава Василика. 

Художник із сорокарічним стажем, от тільки половину цього часу, за словами Ярослава Василика, він присвятив навчанню. Каже, відповідної освіти не здобував, тому вчитись тримати у руках пензель довелось самостійно.

ЯРОСЛАВ ВАСИЛИК, художник:

«Я просто не вчився, що було виставляти, як я не вчився, хто мене виставить. Я спочатку вчився малювати 20 років, а потім вже 20 років виставковою діяльністю займався. Тут 7 виставка вже, у Львові 2 виставки в Палаці мистецтв, в Франківську 1 виставка. В мене девіз: що бачу – те малюю».

Зараз у надбанні митця близько п’ятисот картин. У Тернопільському обласному художньому музеї, каже його директор, свої роботи Ярослав Василик представляв на семи виставках.

ІГОР ДУДА, директор Тернопільського обласного художнього музею:

«В грудні 95 року була перша виставка, отже ми зараз маємо невеличкий ювілей – 20 років тому вперше тернопільський глядач побачив Василика як художника. Я не знаю інших художників, що б так плідно в нашій виставковій залі виставлялися».

Взяти у руки пензель, каже Ярослав Василик, його надихає Тернопіль, а героями картин найчастіше стають люди, яких добре знає.

ІГОР ДУДА, директор Тернопільського обласного художнього музею:

«Якщо перші – це були переважно пейзажі, краєвиди Тернополя, були композиції, то тут є портрети, і групові портрети, і одиночні портрети, і композиції, і пейзажі, і натюрморти, то тут є вся палітра його творчості і його можливостей».

Загалом на виставці у Художньому музеї Ярослав Василик представив сорок сім картин. Серед робіт є ранні і написані зовсім нещодавно.

залишіть коментар