У «Перемозі» діти презентували свої фотороботи

Автор:     Опубліковано: 24 Червня 2015 о 20:00    411 переглядів

Друзі, випадкові перехожі, природа, архітектура, сьогодні в об’єктив фотоапарата потрапляють усі і все. Та лише найбільш вдалі роботи отримують місця на виставках. Дітки та молодь із малозабезпечених і кризових родин під час подорожей Україною фотографували. Тепер тернополяни та гості міста можуть оцінити результати їхньої роботи.

МАР’ЯНА КОЛОМІЄЦЬ, кореспондент ІНТБ:

«Миттєвості нашого життя» – така назва мандруючої фотовиставки, яка діє в Українському Домі «Перемога». Автори світлин – непрофесійні фотографи, але більшість із них мріють такими стати».

Владиславу – 14 років і він переконаний: фотографом йому бути, адже він цілеспрямовано йде до своєї мети.  Особливо захоплює хлопця архітектура. Каже, сфотографувати театр XVIII століття – це потрапити в минуле. Засвоюючи знання та часто практикуючись, молодий фотограф відчуває, професійність його зростає.

ВЛАДИСЛАВ, учасник фотовиставки «Миттєвості нашого життя»:

«На задньому плані видно, що є моя робота. Це – Московський міст у Києві. Цей міст доволі був красивий. Ще по дорозі в Київ, коли ми везли туди тільки фотовиставку, ми замітили цей міст. Цей міст чимось був похожий на Ейфелеву Вежу з Франції. Саме, коли її побачивши, я здивувався: чи ми в Києві, чи ми в Франції, одне із двох».

По дорозі в столицю хлопець сфотографувати міст, який йому сподобався, не зміг. Проте, повертаючись додому, через скло автомобіля йому все-таки вдалося це зробити. А 11-річна Оля називає фотографію своїм хобі.

ОЛЯ, учасниця фотовиставки «Миттєвості нашого життя»:

«Я точно не помню, це десь 2013-ий рік чи 12-ий. Це моя сестричка Оксана. Ми тоді всі фотографували і я її зненацька сфотографувала».

До цього виду мистецтва дітей із неблагонадійних і кризових сімей вирішив долучити хмельницький фотограф Сергій Аніськов. Цей проект, каже, про тепло, батьківство, розвиток, культуру і про можливість самореалізації.

СЕРГІЙ АНІСЬКОВ, фотомитець (м. Хмельницький):

«На сьогоднішній день є кризові діти, діти вулиць і в зв’язку з цим я вмію те, що вмію, вмію фотографувати. Я запропонував фонду «Карітас» зробити такий проект. Сама була ідея: якщо тато зловить рибу і дасть дитині, воно хватить на вечерю, якщо тато навчить дітей ловити рибу, це може забезпечити все життя. Ідея в тому, що не у всіх цих дітей вулиці є тата і є батьки».

Півсотні фотографії, які представлені на виставці – це найбільш вдалі дитячі роботи, які вони зробили, подорожуючи Україною разом із благодійною організацією. Психолог хмельницького «Карітасу» переконана, за період навчання дітей мистецтву фотографії, зросли не лише їхні професійні навички.

ДАРІЯ ІВАНІШЕНА, керівник проекту «Миттєвості нашого життя»:

«І ось це відкриття є свідченням того, що ці діти отримали шанс на успіх. Вони змогли реалізувати свої творчі здібності. Це дало їм можливість підняти власну самооцінку в своїх очах, в очах своїх товаришів, знайомих, колег. Оця можливість досягати успіх навіть завдяки мистецтву фотографії дало їм можливість самореалізуватися в житті».

Світлини уже побували в Києві, Хмельницькому та Івано-Франківську. А тернополяни мають майже місяць, до 20-го липня, аби відвідати дитячу фотовиставку.

залишіть коментар