У Тернополі руйнували стереотипи щодо децентралізації

Автор:     Опубліковано: 24 Червня 2015 о 19:56    577 переглядів

У Тернополі говорили про децентралізацію, стереотипи та європейський досвід. Семінар на таку тематику провели у нашому місті. Він є частиною інформаційної кампанії для представників виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадськості.  За словами головного спеціаліста відділу взаємодії з місцевими органами влади Мінрегіондбуду Лідії Євтушенко, реформа – в активній фазі. Наразі, каже посадовець, в усіх областях розроблені перспективні плани розвитку об’єднаних громад. 11 регіонів такі проекти вже схвалили.

ЛІДІЯ ЄВТУШЕНКО, гол. спец. відділу взаємодії з місцевими органами влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України:

«Всі розуміють, що у нас сьогодні реформа не просто оголошена і не проводиться реформа заради реформи. Це системні зміни, в основу яких вже закладена фінансова децентралізація. Ті області, які схвалили перспективний план, бо це є однією з умов використання коштів Державного фонду регіонального розвитку, а в Україні вперше така сума як 3 мільярди гривень йде на підтримку місцевого самоврядування, однією з умов отримання цих коштів – це, якраз, схвалення перспективного плану».

За словами спікерів, мета реформи – надання кожному громадянину однакової якості послуг на всій території України. Втім, робота потребує якомога ширшого роз’яснення, оскільки серед громадськості є чимало стереотипів стосовно децентралізації.

РОСТИСЛАВ ТОМЕНЧУК, голова правління Українського інституту міжнародної політики:

«В першу чергу, що це чийсь негативний задум і хтось нас хоче обдурити. Другий стереотип заключається в тому, що влада хоче знищити села і сільських голів. Третій стереотип заключається в тому, що в черговий раз ми робимо те, що не знаємо, як робити, і є велика ймовірність того, що будуть знищені якісь населені пункти економічно».  

Чимало країн, каже Ростислав Томенчук, подолали той же шлях, що і ми зараз, до прикладу, сусідня Польща. Один з основних принципів децентралізації, каже посадовець, полягає у тому, щоб  максимальну кількість питань вирішувати на місцях.

РОСТИСЛАВ ТОМЕНЧУК, голова правління Українського інституту міжнародної політики:

«Наприклад, щоб не було у нас централізації, так, як було раніше: є Київ – столиця, де велика зарплата, куди всі йдуть на роботу або закордон. Всі інші обласні центри – вони ледве жевріють. Не говорячи вже про районні центри. Завдання реформи з децентралізації – запровадити в кожній області з десяток, а то і більше (20, 30 – як в кого) таких точок економічного розвитку на місцях. Щоб люди не їздили вирішувати будь-яке питання в область, а щоб всі питання вирішували в себе в районі». 

До слова, саме питання територіальної реформи викликало жваву дискусію на останньому засіданні сесії облради.

 

залишіть коментар