Українське знову в моді

Автор:     Опубліковано: 10 Червня 2015 о 12:10    586 переглядів

Без національної атрибутики  та вишитого одягу в українців зараз не обходиться жодне свято. Зріс попит – зросла і пропозиція. Продавці на ринку зізнаються, під впливом останніх подій в нашій державі, тернополяни почали активніше купувати українське.

 ОЛЯ, продавець:

«Працюю вже тут 9 років. Вишиванки зараз в нас користуються попитом великим. Українці наші нарешті почули, що вони є українцями».

 ГАННА, продавець:

«Це дуже добре. Тому що наша українська традиція розвивається краще, як раніше було. Багато є, що приїжджають хлопці з АТО, і купляють туда сорочки вишивані».

Асортимент національного одягу –  різноманітний. Якщо раніше популярними були звичайні вишиванки, то зараз вишивають сукні,  чоловічі та жіночі костюми й одяг для дітей. Найдешевшу сорочку на тернопільському ринку можна придбати за  гривень 300, а от, наприклад, сукня, вишита бісером, обійдеться у кілька тисяч. Продавці переконують: ціни різні – кожен зможе собі щось підібрати.

 ГАННА, продавець:

«Ціни йдуть, якщо чоловічі сорочки – то йдуть від 400 і догори, до 1000 гривень. Платтячка так йдуть – 700-800 , і 1000. Дитячі костюмчики, плаття дитячі йдуть в нас – 300, 250, і дорожчі є».

ОЛЯ , продавець:

«В зв’язку з тим, що подорожчала тканина і нитка – то ціни не дуже подорожчали. Може, на 30-50 гривень зросли, то ми рахуєм, шо то, на даний час,  шо то не є велика націнка».

Популярнішими останнім часом стали і українські сувеніри та предмети домашнього вжитку. Національні мотиви можна знайти буквально всюди: від, вже звичних, посуду та сувенірних магнітів до комп’ютерних мишок та оригінальних картин.

 ГАЛИНА, продавець:

«Українська атрибутика зараз дуже популярна, дуже користується попитом. І, все-рівно, цікавить тільки одне: що це вироблено в Україні, і це зроблено нами – людьми. Ручна робота ціниться перш за все. Дуже багато в нас вже зараз роблять, от собі кімнати в квартирах, так, в українському стилі».

Пані Галина, зазначає, вироби, які до них потрапляють, часом  дивують своєю різноманітністю. Адже все це – ручна робота.

 ГАЛИНА, продавець:

«І в цього майстра може бути 5 пляшок однакової форми, а ліпнина вся різна. Не можна сказати, що одне купляють краще, одне гірше. Ви бачте дерево – по дереві художній розпис. Ви бачте кераміку – ручна робота. Людина прикладає руку, душу і серце до цієї роботи. Чи от таке – все в кольорі, колоритне. Українці, наші українці».

Любов’ю до України вибухнув йІнтернет. З національною символікою там пропонують незліченну кількість виробів: від шкарпеток і спортивних костюмів до паспортних обкладинок   та підвісок у формі тризуба.

залишіть коментар