В сесійній залі облради сперечалися через територіальну реформу

Автор:     Опубліковано: 12 Червня 2015 о 08:29    477 переглядів

Депутати області в черговий раз засідали. У Тернополі відбулося 2 пленарне засідання 52 сесії облради.

Перед початком депутати дали слово священику, який звернувся з проханням про допомогу у відновленні храму в селі Снігурівка Лановецького району. Нагадаємо, тамтешня церква на початку квітня згоріла.

о. ІВАН БОРИС, настоятель церкви Успіння Пресвятої Богородиці (с. Снігурівка):

«Я знаю, що ви всі активуєте всі ресурси, всі кошти на допомогу людям, які дуже потребують, але повірте, як священику, який прослужив 20 з лишнім років: коли нема в селі церкви, то село потихеньку завмирає. І навіть коли нема допомоги зі сторони, люди розуміють в теперішній час, що за кошти свої власні непосильно побудувати храм».  

Після цього, затвердивши порядок денний, депутати приступили до розгляду питань. Чи не найбільш активно обговорювали підготовку перспективного плану формування територій громад Тернопільської області. Таких наразі запропонували 37. До дискусії підключилися і народні депутати, присутні в сесійній залі.

МИХАЙЛО ГОЛОВКО, народний депутат України:

«Всі активно говорили про те, що нам потрібна реформа, потрібно ліквідувати адміністрації, а функції передати місцевим громадам. Тим самим обласній раді, районним радам і так далі. Натомість ми бачимо іншу ситуацію, коли пішли зовсім іншим шляхом: почали ліквідовувати сільських голів і сільські ради. Ця реформа виглядає таким, знаєте, як новітньою колективізацією, як в 30-х роках, коли всіх зганяли до великих колгоспів. Та ж сама сусідня область, Рівненська, ідентична по населенню з нами, має в проекті намальовано більше 70 громад». 

Іншої думки народний депутат Роман Заставний. Обранець вважає:  проблема – у недостатній поінформованості  населення про те, що передбачає такий Закон. Адже громади самі вирішують шляхом загальних зібрань, з ким їм об’єднуватися. Важливо лише, щоб загальна фінансова стійкість і спроможність громади була достатньою.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Це перша фундаментальна реформа, яка запропонована Урядом, не зважаючи на надзвичайно складний, кризовий стан і надзвичайно складну політичну ситуацію в державі. Давайте, не будемо ділити область і сільських, міських голів за принципом, під яким прапором вони сидять. Василь Петрович!

–         А хто ділить?

–         В першу чергу, ви.

–         Ні.

–         Ви самі на це напросилися. В першу чергу, ви. Бо ваша заява в пресі щодо колективізації розколює всю область. Треба замість того, щоб робити такі заяви, я собі можу дозволити це зробити, треба було просто зібрати тут сільських голів і розказати, що передбачає реформа».

  ВАСИЛЬ ХОМІНЕЦЬ, голова Тернопільської обласної ради:

«Як голова обласної ради, я щоденно, Роман Йосипович, щоденно зустрічаюся, власне, з головами. Обласна адміністрація в первинному етапі запропонувала 27 громад, то тепер ми говоримо про 37. А, можливо, буде і більше. Звичайно, реформа на часі. І це говорив депутат Головко. Але, власне, обласні депутати мають тільки легітимізувати, моє переконання, волю громад».

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Постійно відбуваються зміни перспективного плану і постійно відбувається діалог з місцевими громадами. Власне, хотів навести приклад Золотниківської громади, яка, буквально, на днях, сформувала пакет документів і, власне, відбулися певні коригування Проекту перспективного плану формування територій громад Тернопільської області. На наступний тиждень заплановані, наприклад, громадські обговорення в Глибочку. Є ініціатива Почапинець».

Немає спільної думки і в представників громад, які також приїхали на сесію. Якщо одні запропонований облдержадміністрацією поділ підтримують, то інші бачать його не таким.

ВАСИЛЬ ІВАСЕЧКО, представник громади с. Великий Глибочок:

«В нас був райцентр, в нас існує школа на 800 місць, в нас існує садок на 120 місць, швидка існує, 3 корпуси лікарні, районної лікарні. І інша інфраструктура. Невже ми Глибочок приєднаємо до Байківець? Я не проти Байківецької громади, але десь навколишні села мають свої традиції».  

МИХАЙЛО САВЧУК, селищний голова смт. Гусятин:

«Тут питання стоїть елементарне: почитати 9 сторінок Закону і виконати. Ми готові до реформи на 100%. Ми досконало прорахували, Гусятинський район, скільки яка громада буде мати і зразу автоматично множиться. Не зникнуть села, шановні депутати Верховної Ради, а зникнуть бездарні голови і бездарні апарати».

АНАТОЛІЙ КУЛИК, Байковецький сільський голова:

«Нині бюджет Байковецької сільської ради, не враховуючи ПДФО, буде складати біля 10 мільйонів. Коли буде об’єднана громада, це буде 50 мільйонів. В кожний населений пункт, який ми пропонуємо об’єднатись з нами, ми можемо внести на розвиток біля 2 мільйонів гривень. Чи отримають такі громади нині ті гроші? Безперечно, ні. Але я наголошую, як і наголошував Президент, що об’єднання повинно відбутися, все-таки, добровільне. Громади повинні дати своє позитивне «так». 

В результаті учасники дискусії вирішили: план спершу обговорять на місцях, після чого винесуть його на розгляд сесії.

ВАСИЛЬ ХОМІНЕЦЬ, голова Тернопільської обласної ради:

«Я, як голова обласної ради, гарантую громаді області, що на другий день після завершення цих громадських обговорень, а вони можуть бути і швидше, і пізніше, я скликаю сесію Тернопільської обласної ради». 

Лише після цього депутати приступили до розгляду інших проектів. Зокрема, внесли зміни до цьогорічного бюджету та проголосували ще за декілька питань. Наступне пленарне засідання 52 сесії в облраді запланували на 16 червня.

 

залишіть коментар