Відпочиваючи на природі, не забувайте про чистоту та безпеку

Автор:     Опубліковано: 9 Червня 2015 о 19:00    448 переглядів

З настанням теплих днів все більше міських мешканців схиляються до проведення свого дозвілля на свіжому повітрі. Відпочинок «на шашликах» – безумовно, один з улюблених. Однак розводити багаття де прийдеться, застерігають в міському управлінні ЖКГ, не варто. Зокрема, відповідно до правил благоустрою, на території міста розпалювати вогонь не можна, зокрема, і у парках. Єдине місце у Тернополі, де це, принаймні, не заборонено, – регіональний ландшафтний парк «Загребелля».

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, заступник начальника міського управління ЖКГ:

«Екологічний курінь козаків, які хочуть взагалі взяти парк «Загребелля» під свій контроль і впорядкувати всі оці місця для активної рекреації. Тобто, щоб люди могли мати можливість не просто прийти, вони можуть надати і дрова, і безпека, і так далі. Тобто, на даний час ми ведемо з ними переговори. Щоби люди знали, що там безпечно, що там нормально, що там є умови, то на даний час ми активно над цим працюємо, і думаю, що це питання зрушиться з місця».

Разом з тим, в управлінні житлово-комунального господарства скаржаться:  кожної весни з парку «Загребелля» вивозять по 5-6 вантажівок сміття, залишеного відпочивальниками. А тому просять: після відпочинку на природі не забудьте за собою прибрати.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, заступник начальника міського управління ЖКГ:

«Американці зробили отакий експеримент. Гарний триповерховий будинок. Розбили вікно на першому поверсі. І пішли. Приходять через 3-4 місяці – будинок весь знищений, вікна побиті, всередині – туалет, ну, завал. Ремонтують і залишають той самий будинок, але вікно не розбивають. Приходять через 3-4 місяці – будинок в ідеальному стані. Система «розбитого вікна»: варто хоч щось розбити, кинути сміття, або змістити неправильно енергію – і вона тягне за собою розвал».

Відпочиваючи на природі, не слід забувати і про безпеку. Близько 400 тисяч лісових пожеж в Україні за рік – таку статистику наводять в Державній службі з надзвичайних ситуацій. А причиною приблизно 90-та відсотків загорянь є недбала поведінка відпочивальників та порушення ними правил пожежної безпеки.  На щастя, кажуть надзвичайники, впродовж останніх років на території нашої області  значних лісових пожеж не виникало, однак  поведінка відпочивальників у лісі викликає занепокоєння. А тому нагадати правила безпеки не буде зайвим.

СЕРГІЙ ДАНІЛІН, керівник прес-служби УДСНС в області:

«Памятайте: джерелом пожежі в лісі може стати недбало кинутий сірник або недопалок. Що стосується багаття: виберіть безпечне місце для розведення вогню, а також ніколи не залишайте вогнище без догляду. Пам’ятайте, що залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла фокусують сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи, що досить часто призводить до самозагорання лісових масивів».  

 

залишіть коментар