Вимушені переселенці, які живуть на Тернопільщині, відвідують Зарваницю

Автор:     Опубліковано: 25 Червня 2015 о 19:57    533 переглядів

У Тернополі турбуються про духовний відпочинок переселенців. Цього разу до екскурсії Зарваницею, Служби Божої та Хресної ходи долучилися близько тридцяти осіб. Спільними зусиллями благодійний фонд «Карітас» і громадська організація «Самопоміч» поїздку в Духовний центр  організували вже втретє. І це лише за червень.

ОЛЕГ НИТКА, заступник керівника міської ГО «Об’єднання «Самопоміч»:

«Зараз у поїздці беруть участь переселенці, переселенці з дітьми. А поскільки діти – то наше майбутнє, ми хочемо долучитися до  виховання власне цих дітей, дітей переселенців в тих традиційних українських цінностях, які роками склалися в українського народу. І, власне, зробити свій посильний внесок в об’єднання, консолідацію української нації».

У Зарваницю вдруге їде пані Тетяна. Жінка ще рік тому переїхала зі  Слов’янська і була приємно вражена тернополянами. Каже, взаєморозумінню не завадила ні інша конфесія, ні мова.

п. ТЕТЯНА, переселенка:

«Они не просто вот просто поехать как туристическая поездка. А ещё вот мы благодарны за то, что, знаете, не просто прийти, посмотреть, кто знает Бога, кто не знает, поклониться ему. А сам факт того, что люди служат людям, служат семьям, чтоб семьи восстанавливались. Это вообще так прекрасно, знаете. Божье присутствие чувствуется».

Вимушених переселенців, які стали підопічними тернопільського «Карітасу», вже більше двох сотень. Найбільше їм зараз потрібні продуктові набори та одяг. Адже ці люди, втікаючи від бойових дій, часто встигали взяти з собою лише найнеобхідніше.

о. АНДРІЙ МАРЧУК, генеральний директор Тернопільського благодійного фонду «Карітас»:

«Я, як священик, який буду опікуватися в цьому паломництві і їхати разом із ними в Зарваниці, очоливши Службу Божу для них, буду молитися також, щоби Бог благословив їхнє життя. Буду молитися за громадську організацію «Самопоміч», щоб ми ще більші мали напрацювання, щоби ще більше було відкритості сердець. А також і за всіх наших тернополян».

До допомоги переселенцям долучилися не лише тернополяни, а й діаспора.

ЕДУАРД БИНДАС, представник міської ГО «Об’єднання «Самопоміч»:

«Наша громада передає речі з Канади, з Італії. Ми спільно з «Карітасом» передаєм ці речі в «Карітаса» в столовій для цих людей. Потім ми робимо такий фото- та відео звіт і звітуємо перед нашою діаспорою».

Добрих справ багато не буває. А тому «Карітас» і «Самопоміч» запрошують до співпраці волонтерів.

залишіть коментар