Засуджені жінки перевірили свої знання зовнішнім незалежним оцінюванням

Автор:     Опубліковано: 10 Червня 2015 о 19:10    272 переглядів

Додаткова сесія ЗНО, розпочалася 9-го червня і триватиме до 10-го липня. Воно дає можливість спробувати свої сили у навчанні і тим, хто перебуває в закладах позбавлення волі. Адже деякі ув’язнені  дистанційно здобувають вищу освіту. В Тернопільській області абітурієнтами стали жінки, які відбувають покарання у  Збаразькій виправній колонії.

 СЕРГІЙ ЧОРНОПИСЬКИЙ, відповідальний за пункт тестування в колонії:

«Взагалі, цього року виявили бажання на додаткову сесію близько 20 чоловік по області, які з тих чи інших причин не змогли взяти участь в основній сесії – чи були хворі, чи якісь інші нюанси. От. І, зокрема, так само абітурієнти, які позбавлені тимчасово волі, мають право поряд з іншими здавати екзамени з зовнішнього незалежного оцінювання, зокрема, з української мови сьогодні».

В Збаразькій виправній колонії №63 відбувають покарання лише жінки. Дві з них виявили бажання перевірити свої знання незалежним оцінюванням. Кажуть, готувались наполегливо, але хвилюються, адже такі іспити здають вперше.

 НАТАЛЯ, відбуває покарання:

«Начальник відділення якось там трохи допомагав, самі, вчителі тут, які нам, ми ходили в школу. Ну, надіюся на 130 балів шось здати».

 МАРИНА, відбуває покарання:

«Я переживаю, так як я це в перший раз, але думаю, що в мене получиться. Ну, думаю, що получиться, тому шо всігда шось перший раз получається не так. Але думаю, все буде добре».

Здають ЗНО в колонії так, як і поза її межами. Абітурієнтам  дають дві з половиною години, щоб впоратись із завданнями. Зробити це вони повинні за зачиненими дверима та без будь-яких  додаткових матеріалів. Жінки кажуть, спробувати свої сили їм дуже цікаво.

 НАТАЛЯ, відбуває покарання:

«Вийшла рішити, зробити, попасти в Тернопіль, в училище педагогічне. Трудове навчання. Може, щось вийде перший раз».

 МАРИНА, відбуває покарання:

«Хочу перевірити себе на що я, які в мене здібності, може, хочу потрапити в педагогічний інститут імені Гнатюка, може, в мене получиться шось далі, якось свої таланти розкрити».

Психолог Збаразької виправної колонії – Наталя Соколик розповідає, ці жінки мають можливість покращити своє життя після звільнення, тому і вирішили перші кроки у цьому напрямку зробити вже зараз.

 НАТАЛЯ СОКОЛИК, психолог Збаразької виправної колонії №63:

«Засуджені врівноважені, такі-от, в них є амбіції, мають мету, і я вважаю, що вони можуть чогось добитися. І можуть змінити своє життя. Освіта – це дуже важливо».

Чи виправдаються сподівання жінок, вони дізнаються наступного тижня, коли повідомлять, чи склали вони ЗНО.

залишіть коментар