Засуджені жінки шиють спальні мішки для АТО

Автор:     Опубліковано: 15 Червня 2015 о 19:00    577 переглядів

Збаразька виправна колонія №63 розташована на території села Добриводи. Це установа мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання жінок, яких позбавили волі не вперше. Сьогодні там перебуває 260 засуджених.

 АНДРІЙ МАКАР, начальник Збаразької виправної колонії №63:

«Засуджені відбувають міру покарання в установі – це є повторна судимість, тобто сюди прибувають до нас засуджені з цілої України. В тому числі, якщо враховувати віковий ценз, близько 20-ти років сама молодша засуджена, і до 70-ти років найстаршій. В основному це – крадіжки,розбійні напади, грабежі, за вбивство відбувають покарання до 10% ».

Загальна площа всієї території установи – близько 13 гектарів. Живуть засуджені у гуртожитках, харчуються у їдальні, яка, до речі, одночасно може вмістити 250 осіб. На території установи є невелике господарство та діє швейне виробництво. До речі, зараз ув’язнені шиють спальні мішки для військових у зоні АТО.

 ОКСАНА РОМАНЕЦЬ, в.о. начальника швейного цеху Збаразької виправної колонії №63:

«Вони 8 годин робочих працюють. В бригадах в середньому по 18-20 чоловік. Вони виконують, в день, здають по 50-60 мішків».

Крім роботи, засуджені жінки мають можливість навчатися та відпочивати. На території установи є навчальні класи з доступом до мережі  Інтернет, кімнати відпочинку і бібліотека.

 ІРИНА, засуджена:

«Разная литература.  Есть у нас зарубежная классика, здесь у нас есть украинская классика. У нас есть книги, которые 39-го года выпуска, такие старинные достаточно книги, которые  в настоящий период времени являются раритетом».

Психолог Збаразької виправної колонії – Наталя Соколик каже, незважаючи на певні нюанси – свою роботу любить. Вона працює з усіма засудженими, але іноді комусь потрібно приділити більше уваги.

 НАТАЛЯ СОКОЛИК, психолог Збаразької виправної колонії № 63:

«Основна моя робота – то робота з засудженими, які належать до групи ризику. Зараз їх є 50 засуджених. Найбільше на них направлено моєї уваги, ну, і всі бажаючі, хто хоче. В нас є дільниця карантину, де перебувають новоприбулі засуджені. Ми їх вивчаємо, медичне обслідування вони проходять, і потім розприділяють їх по відділеннях. Якщо є якісь проблемні засуджені, значить, з ними вже працюю я».

Наталя Богданівна проводить ув’язненим жінкам тренінги, завжди намагається їх чимось зацікавити. Наприклад, зараз вона працює з ними за програмою профілактики самогубств. Також в них є курси лікування психологічної алкогольної та наркотичної залежності. Засуджені на працівників установи не скаржаться. Розповідають, умови перебування в колонії їх влаштовують.

 ІРИНА, засуджена:

 «Как человек относится к администрации, так и администрация относится к людям. Я живу в помещении, где проживает около 70-ти человек. Все живем дружно. В отряде у нас поставили стиральную машинку-автомат, у нас есть горячая вода. Питание прекрасное».

До речі, в Збаразькій виправній колонії діє міжобласна спеціалізована туберкульозна лікарня для засуджених.

залишіть коментар