Рішення виконкому міської ради, яке забороняє торгівлю на тротуарах та проїзній частині вулиць Шептицького-Живова, прийняли ще 17-го червня. А вступило в дію воно сьогодні – 1-го липня.
БОГДАН ЯСЕНОВСЬКИЙ, нач. міського управління торгівлі, побуту та захисту прав споживачів:
«Сьогодні працівниками міліції, муніципальної поліції міської ради ще раз проводиться профілактична робота з суб’єктами підприємницької діяльності, які до сего часу здійснювали торгівлю на проїжджій частині і на тротуарах щодо переходу на вільні місця, які є на ринках міста Тернополя».
О 7-ій ранку продавці та підприємці, незважаючи на присутність правоохоронців, таки починають торгувати. З рішенням міської ради вони не погоджуються, хоча і зізнаються – їх про це попереджали.
ОКСАНА, продавець:
«Та нє, підходили, попереджали. Та чого не попереджали? Але ми питали, питали, а вони ще там сі сміяли, і нічо толкового не казали. А сьогодні вже… Ми, наприклад я, вчора запитала того, що збирає з нас гроші: ми будем стояти ще тут чи не будем стояти? Він сказав, шо не знає. Гроші збирав – а сам нам не відповів конкретно. А сьогодні вже во, дивіться, що робиться. Їх понаїжджало повно. І шо ми маєм? Я привезла повну купу товару, то я зара, де той товар маю? На плечі і їхати додому обратно?»
Нагадаємо, підприємцям пропонують перебратися у новозбудований сучасний ринок. Але торговці туди йти не поспішають.
ІРИНА, продавець:
«Справа в тому, що, бачте, вони ще нічо там не доробили до кінця. Розумієте, якби вже були місця, тому що ми вже там і підписали, і договора ніби, всьо, но наші місця ще як торгові точки ще просто не готові. Розумієте, якби вже зробили відкриття там – нема питань. Повірте мені, я і сама тут не хочу стояти на дорозі».
ОЛЕКСАНДР, продавець:
«Єслі ми зара приходим туда, а там ще всьо пусто і не готово, ну то воно ж не реально. От на прилавку – це вже лежить 15 000. Ну, а зараз, пока 2-3 дні, щоби зробити ті прилавки, то 15 000 куда діти?»
РУСЛАН, продавець:
«Мене не влаштовує то, що там є оптовий зразу, і 20 метрів є рознічний ринок. Це не є дуже добре. Нам там, нам, наприклад, перекупщикам – вижити нереально».
ЛЮДМИЛА, продавець:
«За півтора метра я маю заплатити 50 грн в день. Мені півтора метра мало, мені треба 3 метри. За 3 метри порахуйте: мені треба заплатити 100 грн за місце, 50 грн заплатити грузчику, 50 грн – кульки, 50 грн – лабораторія. 250 грн в день. Я такої можливості , я не маю. Звідки я маю взяти? Як я маю, бідна, нещасних 50-100 гр. де я маю взяти таку можливість? Скажіть мені, будь ласка.Я, наприклад, торгую тут, скільки часу, вже 19-й рік на ринку. Місце оплачуємо. 15 гривень я плачу за 3 метри».
Натомість Богдан Ясеновський наголошує: місць для торгівлі у Тернополі достатньо, тому продавці мають з чого обирати. Це, зокрема, і центральний ринок, і ринки у інших мікрорайонах.
БОГДАН ЯСЕНОВСЬКИЙ, нач. міського управління торгівлі, побуту та захисту прав споживачів:
«На ринках є багато вільних місць, але, як ми бачим, люди хочуть, щоб за їх товар зашпорталися. Привикли стояти на тротуарах, і ніхто не хоче переходити на вільні місця».
До слова, за, тепер вже, несанкціоновану торгівлю на вулицях Шептицького-Живова, продавцям загрожують штрафи: від 340 гривень для фізичних осіб, і від 850 – для підприємців.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.