10 липня стартував прийом документів у виші

Автор:     Опубліковано: 10 Липня 2015 о 20:49    280 переглядів

Стартували. 10 липня розпочався прийом документів у виші для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра. Тернопільські навчальні заклади – не виключення. В економічному університеті вже в перший день охочих стати студентами – чимало.

КАЗИМИР ВОЗЬНИЙ, відповідальний секретар приймальної комісії ТНЕУ:

«Я думаю, що цей ажіотаж містить кілька складових. Перша складова – це є складова іміджу і реноме університету. Друга пов’язана, очевидно, з нетерпінням, з очікуванням і абітурієнтів, і батьків, які вже, скажемо прямо, втомилися: здача ЗНО, очікування результатів і, нарешті, старт вступної кампанії. Вони бажають якомога швидше стати вже повноцінними учасниками оцих вступних перегонів».  

Самі студенти кажуть – прийшли, бо не хотіли відтягувати до останнього.

«Думаю, щоб більше місць було і… я навіть не знаю».

«Чому саме в перший день? По-перше, нема, як такої, великої черги, нема навали студентів. З неділі, на мою думку, буде більша кількість, адже всі абітурієнти хочуть подати документи. І, на мою думку, більшу роль відіграє, коли раніше подати документи, ніж в останній тиждень чи останні дні. Це краще, в перші дні подати, ніж потім».

Натомість в технічному університеті наплив абітурієнтів очікують ближче до середини вступної кампанії. Перший день прийому документів, розповідають в приймальній комісії, пройшов без особливого ажіотажу.

ВОЛОДИМИР КОБЕЛЬНИК, відповідальний секретар приймальної комісії ТНТУ ім. І. Пулюя:

«В нас на кожний факультет окремо приймаються документи. Я був на відбіркових комісіях, на деяких вже 15 абітурієнтів подали заяви, десь – 12, десь – 10. В нас є 8 відбіркових комісій. Є вже електронні заяви, вже теж фіксували електронні заяви. Зранку була трохи проблема, це була всеукраїнська проблема, всі, певно, зайшли в цю базу і вона трошки не сприймала нашу інформацію і ми з нею не могли нормально працювати. Але зараз ніби процес більш-менш відлагодився». 

До слова, цьогорічна вступна кампанія не обійшлась без новацій. Зокрема, абітурієнти, які подають документи на декілька спеціальностей, самі визначатимуть їх пріоритетність.

ВОЛОДИМИР КОБЕЛЬНИК, відповідальний секретар приймальної комісії ТНТУ ім. І. Пулюя:

«Припустимо, подав абітурієнт 15 заяв. До університетів доведені обсяги державних замовлень. І припустимо, що абітурієнт в межах державного замовлення попадає в вузи і спеціальності там, де він поставив 4, 7 і 10 пріоритет. То база надасть йому рекомендацію зарахування за найвищим пріоритетом. Тобто, за 4 пріоритетом буде надана йому рекомендація на місце державного замовлення. А ті решта місця будуть втрачені».

Є  також нововведення, які впровадили через події в Україні.

КАЗИМИР ВОЗЬНИЙ, відповідальний секретар приймальної комісії ТНЕУ:

«Зокрема ті, хто можуть посвідчити свій статус учасника бойових дій, учасника АТО, мають право вступати у вищий навчальний заклад не за сертифікатами ЗНО, оскільки в них для цього можливості не було, а на основі вступних випробувань, які вони складають в обраному ними навчальному закладі».

Крім того, під час цієї вступної кампанії сертифікати попередніх років не діють, а мінімальні прохідні бали визначають самі виші. Подати документи охочі стати студентами можуть до 31 липня. Однак тим, кого чекають іспити чи творчі конкурси, потрібно зробити це швидше – до 24 липня. Як і раніше, абітурієнти можуть подати заяви у 5 навчальних закладів, на 3 спеціальності у кожному. До слова, оригінали сертифікатів під час подачі документів не приймають – лише копії.

 

 

 

залишіть коментар