Павлику – 12. І він – найтворчіша дитина України. Хлопець розповідає, першу картину мастихіном – море і кораблі – намалював мамі. А потім – всеукраїнські, міжнародні конкурси та відкриття першої персональної виставки. Поряд із цим, Павлик – звичайна дитина. Він любить проводити час із друзями та грати у футбол.
ПАВЛО ШАЧКО, художник:
«Я найбільше люблю малювати вдень, десь так ранком і коли не дуже гарна погода. Бо як сонце світить, то хочеться вийти на двір. Думаєш про інше. А так, то тільки про малювання».
Картини 12-річного Павлика відрізняються від робіт ровесників форматом. Наприклад, Карпати хлопчик зобразив на полотні розміром метр на метр. Пейзажі та старі міста – це те, що подобається хлопцю малювати найбільше.
МИКОЛА ДМІТРУХ, художник, учитель Павла Шачка:
«Роботи його – дорослі. Хоча він ще зовсім дитина, але по своєму рівню… Якщо хтось не побачить автора поруч із роботою, то подумає, що це виконав дорослий художник. Це і виконання, і формат, це є сміливість, це є незалежність, це зовсім відсутнє бажання догоджати глядачеві».
Сміливість та незалежність у роботах юного митця глядачів не залишають байдужими. Тому уже зараз художній талант Павлика збирає прихильників. Серед них і народний депутат України.
РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:
«Художник має передати емоції. І, коли ми дивимося на ці картини, це є позитивні, добрі, хороші емоції. Це те, чого нам не вистачає в нашому житті і це те, чим може Павло поділитися з кожним із нас».
Батьки юного художника переконані, їхньому сину потрібно ще багато чого дізнатися та навчитися. І вони готові йому в цьому допомагати. Та в хлопця вже є вражаючі досягнення. Наприклад, у квітні цього року Павлик став найтворчішим у Всеукраїнській премії «Диво-дитина». Фінал проходив у Києві.
НАТАЛЯ ШАЧКО, мама Павла Шачка:
«А приїхали в Київ, ми подивилися… Бо це він – найтворчіша дитина. А були – найдивовижніша, найрозумніша. Ми як подивилися наскільки в нас в Україні такі, знаєте, розумні та розвинені діти. Дівчинка в його номінації була і хлопчик. Дівчинка грала на флейті, хлопчик – на фортепіано. Вони першими виступали. Павлик був із них останній. Я, коли їх послухала, ну – це просто, знаєте, фантастика».
Тернополяни мають змогу побачити полотна юного митця на власні очі. Він разом зі своїм вчителем Миколою Дмітрухом у фундації «Справа Патріарха Йосифа» відкрили міні виставку. Діятиме вона до кінця липня за адресою вулиця Листопадова, 7.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.