Голова Державної служби зайнятості Ярослав Кашуба відвідав Тернопіль для того, щоб краще ознайомитися з проблемами на місцях та обговорити нововведення, які мають відбутися на ринку праці. Ситуація з безробіттям в Україні складна, кажуть в центрі зайнятості. За даними держстату з 18 мільйонів працездатного населення, майже 2 мільйони – безробітні. Серед молоді від 15-ти до 25-ти років рівень безробіття становить близько 23%.
ПЕТРО ХИМЕЙЧУК, директор Тернопільського обласного центру зайнятості:
«Сама більша кількість вищих навчальних закладів різного рівня акредитації. І в нас щорічно реєструється молодих спеціалістів, ті, які не знайшли самостійно роботу і приходять в службу зайнятості – від 2, 5 до 3-х тисяч».
ЯРОСЛАВ КАШУБА, голова Державної служби зайнятості (Центрального апарату):
«Проблематика є в тому, щоб взяли молоду людину на роботу. Тому ми цей блок питань будем дуже серйозно прописувати зараз, і в цьому буде працювати Національне агентство зайнятості. Наступне – це будуть створені навчально-ділові центри, в яких будуть навчати на тих, хто хоче відкрити малий-середній бізнес».
Зараз законопроект зі змінами передали на доопрацювання федерації роботодавців та федерації профспілок України, після чого його запропонують до розгляду Верховній Раді. Якщо депутати приймуть це рішення, то з 2016 року замість Державної служби зайнятості у нас буде Національне агентство зайнятості України.
ЯРОСЛАВ КАШУБА, голова Державної служби зайнятості (Центрального апарату):
«Головний посил: перше – це компенсатори для роботодавців. Друге – ми хочемо передбачити виплати не тільки єдиного соціального внеску для роботодавця, але і, наприклад, певний період часу виплата з фонду соціального страхування на випадок безробіття мінімальної заробітної плати або там… визначимся».
У Державній службі зайнятості запевняють, треба змінювати підходи і до роботодавців, і до тих, хто шукає роботу. Тому значну увагу приділять програмам підтримки.
ЯРОСЛАВ КАШУБА, голова Державної служби зайнятості (Центрального апарату):
«Ми створимо консалтингові центри в нас, при нашій системі. І безкоштовно будем супроводжувати ту людину, яка буде отримувати кошти з фонду соціального страхування на випадок безробіття, на відкриття власної справи, півроку будемо супроводжувати в юридичних питаннях, бухгалтерських питаннях і питаннях розвитку бізнесу».
Серед інших, ймовірних, нововведень – розширений аналіз ринку праці в короткотерміновий період, адже зараз такий роблять лише раз на 5 років.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.