Через борги частина тернополян залишилася без гарячої води

Автор:     Опубліковано: 2 Липня 2015 о 20:44    403 переглядів

Тернополяни залишилися без гарячої води. Хто – через планове відключення, а хто – через борги «Тернопільміськтеплокомуненерго». Комунальне підприємство наразі винне за електроенергію близько 2-ох з половиною мільйонів гривень. До боргу, запевняють в установі, призвели обставини, які знаходяться за межами впливу і самого підприємства, і органів місцевого самоврядування, та до яких комунальники не були готові. Зокрема, по завершенні опалювального періоду виникла заборгованість від бюджетних установ, оплата за обігрів яких цьогоріч вперше фінансується у вигляді субвенцій з держбюджету.

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«На жаль, державний бюджет не врахував, що основні їхні витрати йдуть в перших три місяці, а запланував виділення рівно по року. Тобто, вони зрештою з нами розрахуються, але розрахуються, скоріше всього, в вересні за споживання теплової енергії, яка була спожита в межах перших трьох місяців. Виникла така заборгованість, яка вилучила в нас, фактично, 1 мільйон 800 гривень щодо оплати за електроенергію, яку ми могли здійснити і закрити цю проблему».  

Інша проблема, каже Андрій Чумак, – це те, що з квітня вартість газу на виробництво теплової енергії для підприємства виросла більш ніж в 2 рази.

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«А тарифи нам змінили на опалення і гаряче водопостачання тільки 8 травня. В зв’язку з цим ми за газ, використаний в квітні, заплатили на 4,9 мільйона більше, ніж виставили рахунків, яких ми ніколи вже не виставимо населенню. Якщо додати 4,9 й 1,8 – це виходить 6,7 мільйона, які ми в минулих роках збирали без всяких питань, без всяких проблем». 

Відтак, наразі без теплої води залишаються тернополяни, яким  гаряче водопостачання припинили 30 червня через планове відключення котелень. Це, зокрема, ті, кого обслуговують котельні, розташовані на вулицях Київській, Франка, Чернівецькій, бульварі Данила Галицького та у провулку Цегельному. Крім того, через згаданий борг не працюють котельні, які уже відремонтували та ті, які планували зупинити з 13 липня.

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«Ті, що вже вийшли з ремонту, в основному, це є Транспортна, Живова і Шкільна. І ті, що ми збиралися зупиняти з 13 числа, котельні, основні, найбільші – це Просвіти, Лесі Українки. І цілий ряд котелень менших – Бригадна, Галицька, Бандери і Новий Світ».

За фінансовою допомогою комунальники звернулися до міської ради. Тепер сподіваються, що владнати проблему вдасться приблизно за 5-7 робочих днів. Нараховувати оплату за ненадані послуги, запевняють, не будуть. В міськтеплокомуненерго просять вибачення за незручності.

 

залишіть коментар