Гості з Вільнюса розповіли про свій досвід реформ у сфері теплопостачання

Автор:     Опубліковано: 14 Липня 2015 о 20:22    534 переглядів

У наше місто навідались гості з Литви. Іноземна делегація прибула на запрошення активістів громадської організації «Тернопіль Європейський». Нещодавно представники об’єднання самі гостювали у Вільнюсі, де їх зацікавив досвід реформ у найбільш важливих сферах життєдіяльності міста. Зокрема, теплопостачання. Тепер литовці  приїхали, аби поділитися своїм досвідом з усіма тернополянами. Запевняють: підтримують українців на шляху реформ і готові розповісти про власні здобутки у цьому напрямку, яких за два десятиліття назбиралося чимало.

ГВІДАС КЕРУШАУСКАС, Уповноважений міністр Посольства Литви в Україні:

«Литва тоже испытала это 20 лет назад. У нас тоже поначалу были очень низкие цены, потом они резко поднялись, и надо было думать, как уменьшать эти расходы коммунальные. Если убытки тепла от производителя до потребителя 20 лет назад составляли 33%, то сейчас составляют 16% в Литве, а в Вильнюсе – только 12».   

Вагоме значення, вважають гості, має ефективне використання та зменшення споживання енергоресурсів. У Вільнюсі вихід знайшли у розробці інвестиційної програми. Компанії-інвестору на 15 років віддали в оренду всю сферу теплопостачання, завдяки чому вдалося значно модернізувати систему.

РІМАНТАС ГЕРМАНАС, віце-президент компанії «Vilniaus energija»:

«Мы начали с того, что выяснили, чего производим, сколько производим, сколько люди потребляют. Теперь каждый дом имеет счетчик. Новопостроенные дома,многоэтажные имеют счетчик в квартире. Сегодняшние счетчики, скажем, горячей воды, которые мы инсталлируем, посылают данные автоматически, людям не надо ничего заполнять, декларировать».

Разом із тим, в Литві стали працювати у напрямку зменшення кількості споживання газу та його заміни на біопаливо.

МІНДАУГАС ЛАДИГА, представник компанії «Axis Industries»:

«Компетенция присутствует. Мы готовы помогать и здесь компетенцию поднимать. И помогать вам выйти из этой сложной ситуации. Потому что мы уже это пережили».

В «Тернополі Європейському» сподіваються: завдяки литовському досвіду щось подібне вдасться втілити в життя і на території нашої області.

ВІТАЛІЙ ЦИМБАЛЮК, Голова правління ГО «Тернопіль Європейський»:

«Провели офіційну зустріч з головою облради. Поспілкувалися з ним. Виникли декілька ідей по впровадженню нових технологій альтернативного палива в Тернопільській області. Було запропоновано нам декілька об’єктів. Я надіюся, що ми їх прорахуємо. І, більш ніж впевнений, що з нашої сторони, від керівництва обласної ради, від керівництва нашої громадської організації, ми будемо йти назустріч, і, все-таки, ми впровадимо в нашому Тернополі, в нашій області певні якісь європейські нові ідеї». 

 

залишіть коментар