Із зони Антитерористичної операції повернулись тернопільські податківці

Автор:     Опубліковано: 21 Липня 2015 о 21:22    638 переглядів

З 16-го квітня по 20 липня працівники Державної фіскальної служби України в Тернопільській області працювали у зоні Антитерористичної операції. Вчора вони повернулися додому, а сьогодні приймали вітання і подяку.

 ІГОР КОМЕНДАТ, начальник ГУ ДФС у Тернопільській області:

«Це відбувалось на добровільній основі. Всі, хто був там сам волевиявлявся. Знав, на що він іде. Дякуєм, що все це відбулося, що всі повернулися, все добре».

Добровольців з податкової – шестеро: Володимир Заверуха, Андрій Антонів, Олег Запаринюк, Сергій Перун, Василь Ломницький та Володимир Кадлобіцький. Вони щасливі, що поїхали і повернулися всі разом. Дехто жартує, свою посаду тепер легше прочитати, ніж запам’ятати.

«давайте, я вам прочитаю, бо там дуже велика посада… Старший оперуповноважений Головного управління оперативного забезпечення Державної Фіскальної Служби України в зоні АТО, підрозділ «Фантом».

– Як звати Вас?

– Перун Сергій Ярославович».

Основним завданням підрозділу «Фантом» є перевірка вантажу на контрольно-пропускних пунктах в’їзду-виїзду в зоні Антитерористичної операції. Хлопці зізнаються, їхати на територію бойових дій і перебувати там тривалий час було нелегко.

 ВАСИЛЬ ЛОМНИЦЬКИЙ, майор податкової міліції:

 «Їхалося в невідомість, знали, що їдем на війну, яка в нас. Ну, і сум за домом. А так – колектив, підтримали один другого. Виявлялися і сепаратисти, зброї, як такої, кошти виявлялися, ну, і заборонені для перевозу товари».

СЕРГІЙ ПЕРУН, ст. оперуповноважений ГУ оперативного забезпечення ДФС України в зоні АТО, підрозділ «Фантом»:

«Обставини, які складалися – треба триматися разом. І не грає ролі. Нас було в підрозділі 12 чоловік. Які були безпосередньо, Полтава були, Львів і Луцьк. Тобто ми роботу робили одну, і старалися робити всьо це разом. Тільки разом. Додому хочуть всі. І рахують останні дні. Це в нас правила армії: чим ближче додому – тим тяжче і довше. А так – нічо, нормально, живі-здорові, прибули всі – це саме головне».

Сергій Перун каже, найбільше на Сході сумував за домом. Тим більше тут його чекали двоє дітей та дружина. Маленька Даринка тепер від тата – ні на крок. А дружина зізнається, хоч як було важко – не їхати не просила.

НАТАЛЯ, дружина Сергія Перуна:

«Я вам скажу відверто: як можна переконати якщо людина в душі відчуває, що от вона повинна піти. Якщо кожен буде говорити, що хай хтось іде інший, ну то яким чином ми будем відстоювати свої права? Передати емоції ті, коли ми проводжали, це дуже важко. Дай Боже нікому таке не відчувати. А зустрічали, звичайно з хвилюванням, що повернувся живий-здоровий, неушкоджений. До дітей».

Бійці-податківці розповідають, дуже раді, що вже вдома, проте розуміють, в зоні АТО також потрібні люди.

СЕРГІЙ ПЕРУН, ст. оперуповноважений ГУ оперативного забезпечення ДФС України в зоні АТО, підрозділ «Фантом»:

«Стараються зараз брати на майбутню ротацію людей. Які вже там були, які знають, що робити. Якщо виникне потреба, але з тими людьми, з якими я вже був, то питання знімається зразу – приймається рішення, сідається і їдеться»

НАТАЛЯ, дружина Сергія Перуна:

«Цього разу, можливо, переконаю трошки. Це досить важко. Повірте, що я співчуваю тим, хто на триваліший період йде часу, але це досить важко витримати. Нам, напевно, ще трошки легше, тому що ми залишаємся на місці, з дітками, вони не дають розслаблятися, а їм там досить важко. І фізично, і морально також».

Наразі податкових міліціонерів, які повернулися із зони бойових дій чекає найголовніше – відпочинок у колі близьких людей. У Державній фіскальній службі обіцяють допомагати їм у всьому.

 

залишіть коментар