Комунальники Тернополя їздитимуть на електромобілі

Автор:     Опубліковано: 20 Липня 2015 о 22:03    286 переглядів

В ногу з часом та без шкоди для довкілля. У Тернополі з’явився екологічний автомобіль. Використовуватимуть його для потреб житлово-комунального господарства міста. З вигляду автомобіль – наче звичайний, секрет – всередині. Для того, щоб поїхати, йому не потрібне паливо – лише електроенергія.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Сполучені Штати Америки, Європа, цивілізований світ максимально переходять на електромобілі, тому що, по-перше, це екологічно чисто, по-друге, це дешево. Зарядка такого автомобіля повністю – це 20 кВт. Якщо перевести це на гривні, то це буде в межах 10 гривень. Тобто, це – пів літри бензину сьогодні воно коштує. Він може від’їздити на такому заряді, щонайменше, 100 кілометрів. Вартість такого автомобіля становить близько мільйона гривень. Ми отримали його безкоштовно, я на цьому наголошую. Протягом місяця часу ми будемо платити вартість орендної плати. Але якщо перевести цю вартість оренди в кількість бензину, скільки споживає службовий автомобіль, то це вартість оренди виходить меншою, ніж кількість бензину, яку споживає службовий автомобіль».     

ОРЕСТ СІНГАЛЕВИЧ, директор департаменту екології та природних ресурсів ТОДА:

«В нашій області десь до 80 % валу викидів складають викиди від автотранспорту. Тобто, від бензинових і дизельних двигунів. Безумовно, на сьогоднішній день ми вже маємо декілька в області гібридів-автомобілів. Але це явно мало. Дуже відрадно, що сьогодні міська рада звертає увагу на ситуацію з атмосферним басейном, і, врешті-решт, здоров’я людей».

Екологічний транспорт вже випробував міський голова, провівши тест-драйв центральними вулицями. Перші враження від водіння електромобіля, переконує Сергій Надал, – лише позитивні.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Я приємно вражений. По-перше, автомобіль має ривок набагато більший, ніж багато яких бензинових чи дизельних автомобілів. Дуже м’яко, дуже гарно їде. Взагалі не чути, що автомобіль заведений. Коли ти нажимаєш педаль газу, добавляєш швидкість, воно «з’їдає» електроенергію. Тільки ти відпускаєш або починаєш тормозити – йде зворотна реакція, він від того ще заряджається. Тобто, дуже багато цікавих моментів. Але це тільки перше враження, те, що побачив. Напередодні робили зарядку, вистачило 5 годин, щоб зарядити його повністю».  

Разом з тим, представники і міської, і обласної влади сподіваються, що це стане позитивним прикладом для інших, і з часом таких автомобілів на дорогах Тернопільщини побільшає.

 

 

залишіть коментар