Мешканці Гусятинського району хочуть ділитися на громади по-своєму

Автор:     Опубліковано: 6 Липня 2015 о 19:20    1 006 переглядів

Мешканці кількох сіл в Гусятинському районі хочуть створити власну територіальну громаду. Її центром вирішили обрати село Васильківці.

ВАСИЛЬ АНГЕЛЮК, сільський голова с. Крогулець:

«Шість сіл. Це є Чабарівка, Васильківці, Крогульці, Нижбірок, Новий Нижбірок, Целіїв. Проведені громадські слухання, громадські обговорення, рішення сесій місцевих рад, все підтверджено документально і приблизно півтора місяця тому документи всі подані у всі інстанції Тернопільської облдержадміністрації».

Та це може не допомогти у створенні громади. Адже, за словами заступника голови Гусятинської районної ради Любомира Лівеля, «палки в колеса» селищам вставляють у самій же робочій групі, яка займається питанням об’єднання територіальних громад.

ЛЮБОМИР ЛІВЕЛЬ, заступник голови Гусятинської районної ради:

«Бюджет близько 9 мільйонів, який, планується, буде мати Васильківецька громада, складає 30% від сьогоднішнього бюджету Гусятнинського району. Це – досить значний бюджет. І тому громада має перспективу. Ну але, само собою, те, що появиться Васильківецька громада, відіб’ється на площі і доходах, відповідно, Копичинецької громади і Гусятинської. І тому десь чиниться спротив».  

В облдержадміністрації запевнили, що не проти створення Васильківецької громади. Адже головний принцип у таких об’єднаннях – добровільність. Тож, якщо громада відповідатиме вимогам спроможності, зокрема, зможе забезпечити належний рівень надання послуг мешканцям, її можна створювати.

СТЕПАН СКИБИЛЯК, директор департаменту фінансів Тернопільської облдержадміністрації:

«Якщо буде утворена громада Васильківецька, вона буде мати власні доходи – 8,2 млн грн. З них 7,9 – ПДФО, 60 %. Ви маєте 8,2 млн грн., і маєте утримувати те, про що я вже перед тим говорив. От і все».

Усі необхідні документи для створення територіальної громади з центром у Васильківцях мешканці передали обласній владі. Далі питання мають розглянути на сесії облради, яка повинна затвердити перспективний план формування територій таких об’єднань.

 

 

 

 

залишіть коментар