Міській галузі охорони здоров’я не вистачає грошей

Автор:     Опубліковано: 23 Липня 2015 о 12:10    717 переглядів

Медична галузь Тернополя працює в умовах економії. Про це повідомив начальник міського відділу охорони здоров’я Ростислав Левчук. Наразі,  в зв’язку зі значним ростом індексації і збільшенням цін на енергоносії, дефіцит коштів складає близько 23 мільйонів гривень.

РОСТИСЛАВ ЛЕВЧУК, начальник міського відділу охорони здоров’я і медичного забезпечення:

«Особливо, в цьому році він збільшився через приєднання до нас в мережу залізничної лікарні. Так як бюджет на 2015 рік формувався ще в 2014 році, коли не було відомо, що залізнична лікарня буде приєднана, а залізнична лікарня в лютому включена в мережу, тому довелося по ходу виконання бюджету вносити корективи і вносити зміни».   

Нестача коштів, каже Ростислав Левчук, – проблема не лише Тернополя, а й усієї галузі. Власними ресурсами такий брак грошей покрити неможливо, тому місцеві чиновники від медицини неодноразово зверталася в Мінфін та Мінохорони здоров’я щодо необхідності дофінансування. Відтак, очікують вирішення проблеми.

Втім, є і позитив. Зокрема, місцеві медзаклади поповнюються сучасним обладнанням, попри те, що грошей на це держава в останні роки не давала. Це роблять за кошт міської казни.

РОСТИСЛАВ ЛЕВЧУК, начальник міського відділу охорони здоров’я і медичного забезпечення:

«В цілому, в 2014 році виділено безпрецедентну суму – 3 мільйони 866 тисяч гривень для придбання апаратури для закладів охорони здоров’я. За цю суму коштів ми змогли придбати те обладнання, яке сьогодні використовується в Центрі первинної медико-санітарної допомоги. Ми змогли оновити флюорографічну службу в 3 лікарні, а в дитячій поліклініці – взагалі створити новий кабінет флюорографії».

Натомість, цьогоріч видатки, здебільшого, спрямували на капітальні ремонти та реконструкції.

Щодо власних надходжень лікувальних закладів, то їх складають кошти за надання  медичних послуг, оренду приміщень, а ще –  благодійні внески.

РОСТИСЛАВ ЛЕВЧУК, начальник міського відділу охорони здоров’я і медичного забезпечення:

«Особлива подяка нашим благодійникам, тим людям, які небайдужі, не черстві до охорони здоров’я, і які жертвують нам на охорону здоров’я кошти, які повертаються в бюджет закладів охорони здоров’я для придбання найбільш необхідних речей».

Також, серед позитиву: впровадження нових методів лікування, зростання народжуваності в місті. В планах також відкриття двох нових амбулаторій сімейної медицини, на проспекті Степана Бандери та вулиці Бродівській.

 

 

залишіть коментар