Митрополит Андрей Шептицький настановив «Як будувати рідну хату»

Автор:     Опубліковано: 17 Липня 2015 о 19:20    1 014 переглядів

Постать митрополита Андрея Шептицького у свій час була настільки авторитетною в Галичині, що жодна політична чи соціальна ініціатива не проходила без його участі. Свої думки та настанови він залишив у посланнях. 

«Як будувати рідну хату» вчить митрополит Андрей Шептицький у своєму однойменному посланні. Громадський рух «Зарваницька ініціатива» до 150-річчя церковного діяча вирішив видати книжку десятитисячним накладом. У посланні митрополит настановляє, як діяти громадянину у несприятливих умовах. І основна вимога така: кожен, незалежно від національності, партійності, конфесії повинен будувати свою державу, як рідну домівку, а до спільноти ставитись, як до близьких людей. Заступник голови обласної ради, Олег Боберський, зазначає, послання 70-річної давності відповідає на гострі питання сьогодення. Зокрема, як зробити так, аби влада належала громадам.

ОЛЕГ БОБЕРСЬКИЙ, заступник голови Тернопільської обласної ради:

«Я вчора знайшов таку цитату, яка повністю дає відповідь на це запитання. І митрополит пише, що громадам треба забезпечити якнайбільшу свободу, але ця свобода повинна гарантуватися і відповідати на питання дуже дбайливих дослідів кожної громади і життя кожної громади. Тобто, процес добровільності, процес, що це має бути виплекане суспільством».

З середини 30-х років минулого століття митрополит Андрей був паралізований, розповідають отці. Він пересувався лише на візочку. А з кінця 30-х практично не володів правою рукою.

владика ТЕОДОР МАРТИНЮК, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ:

«З середини 30-х років є документи, які він підписує лівою рукою. Отже, він не міг писати. Це все, що ми маємо – це надиктоване. Він диктував своїм секретарям. І їх мав кілька, тому що він володів всіма можливими мовами».

Прочани під час пішої прощі до Зарваниці хвилини відпочинку зможуть провести разом зі словом митрополита, кажуть отці.

о. ВІТАЛІЙ КОЗАК, декан Тернопільський:

«Це чергове видання є дуже доречне. Воно буде розповсюджуватися в часі прощі у Зарваниці. Вже також є ці набори прочан, які сформовані. І до цього набору прочанина, подорожнього входить також це видання».

Громадський рух «Зарваницька ініціатива» вирішив видати саме це послання митрополита Андрея. Адже її представники переконані, настанови церковного діяча минулого століття варті поширення серед якомога більшої кількості людей.

залишіть коментар