Митрополита Андрея Шептицького вшанували велелюдною ходою

Автор:     Опубліковано: 27 Липня 2015 о 19:14    299 переглядів

Тернополяни вшанували Андрея Шептицького та князя Володимира. Розпочали релігійний захід із Архієрейської літургії у Катедрі. Після цього віряни разом з понад сотнею священиків пройшли молитовною ходою центральними вулицями міста.

ІРИНА ХУДОБА, кореспондент ІНТБ:

«Присвятили дійство тисячоліттю від смерті Володимира Великого, батька хрещення Русі-України, князів Бориса та Гліба, а також – до 150-річчя з дня народження Митрополита Андрея Шептицького».

Колона пройшла вулицею Замковою, потім – парком Шевченка та набережною Тернопільського ставу. Релігійне дійство мало назву «Стації Митрополита Андрея». Під час зупинок учасникам ходи  розповідали про життя митрополита, його діяльність, читали уривки з творів. Після цього провели Молебень до святого Володимира.

Владика ТЕОДОР МАРТИНЮК, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ:

«Кожен день Митрополит Андрей присвячував своє життя Ісусові Христові. То з того хрещення, до якого принесли його батько і мати. З того хрещення, яке є одне – єдине джерело Божої сили і Божої мудрості. Вже тисяча років, як наш святий, славний князь Володимир привів наш Божий народ до купелі відродження».

Крім того, священнослужителі  освятили воду та провели чин відновлення обітів Святої Тайни Хрещення.

Владика ТЕОДОР МАРТИНЮК, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ:

«- Чи відрікаєшся сатани і всякої злоби, ненависті, помсти, обнови і самолюбства?

–         Відрікаюся.

–         Чи з’єднуєшся з Христом?

–         З’єднуюся.

–         Чи з’єднуєшся з найбільшим добром, що ним є Ісус Христос?

–         З’єднуюся».

Помолилися також і за добру долю нашої держави та українського народу.

Загалом у молитовному дійстві взяли участь сотні тернополян.

ІННА:

«Дуже приємно, що в Тернополі є такий захід, що можна помолитися і почути багато що про життя Андрея Шептицького, про його діяльність, і про пенітенціарну діяльність, і, взагалі, про життя його в Україні і допомогу, особливо, Тернопільщині. Відчувається якесь таке духовне наповнення. І, ще раз, цей символ Хрещення, дає нам відчути ось цю силу, яка сходить на нас від Господа нашого Бога».

РУСЛАНА:

«Приїхала помолитися, щоб був мир на нашій землі, щоб не гинули наші солдати, саме головне. І здоров’ячка всім».

Вшанувати святих та помолитися разом з усіма прийшли також перші особи міста та області.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

« Великий Володимир об’єднав всі землі Київської Русі-України в єдину, могутню, сильну державу. Саме з того часу українці зробили свій цивілізаційний вибір. Саме тоді ми стали невід’ємною частиною християнської цивілізації. Саме з того часу почався новий етап державотворення. Українцям не раз доводилося відстоювати свій вибір. Цей вибір вони відстоювали під час здобуття незалежності. Цей вибір вони відстоюють зараз, коли зі зброєю в руках змушені піти захищати українську державність».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Більше 60 тисяч патріотів, котрі захищають нашу територіальну цілісність на східних кордонах нашої держави. Сьогодні є мільйони українців, котрі підтримують українську державність і територіальну цілісність. Дякую вам, за те, що ви творите і наслідуєте слова Святого Володимира, Андрея Шептицького, і утверджуєте нашу українську самостійну соборну державу».  

 

 

залишіть коментар