Отці запрошують на Всеукраїнську прощу в Зарваницю

Автор:     Опубліковано: 7 Липня 2015 о 19:31    754 переглядів

Насиченою на події обіцяє бути Всеукраїнська та молодіжна проща в Зарваниці цього року. Приурочена вона святкуванню 150-річчя з дня народження митрополита Андрея Шептицького та молитві за мир в нашій країні. Україна, Канада, США, Німеччина –  це ще неповний список, звідки в Зарваницю добиратимуться прочани. Владика Василій Семенюк зазначає, нехай усіх, хто йтиме пішою ходою, не лякають труднощі, які, можливо, траплятимуться в дорозі.

владика ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ:

«Пам’ятаймо, що багато там українських воїнів, які борються за наш спокій, часто не мають найелементарнішої вигоди. Дуже часто знаходяться у чистому полі під відкритим небом. Часом під дощами, в сирості чи в морозі».

Із Тернополя прочани пішою ходою виходитимуть вранці у п’ятницю, 17 липня від Архикатедрального собору. Дорога, кажуть отці, буде непростою, тому всім охочим взяти участь радять підготуватися. Насамперед, потрібно вибрати зручне взуття та забезпечити себе захистом від сонця. Багато продуктів набирати не варто, адже для прочан організують харчування. Щодо ночівлі, то в попередні роки, розповідає отець Орест Павліський, ставили великі військові намети. Цьогоріч такої можливості немає, адже всіх їх використовують за призначенням.

о. ОРЕСТ ПАВЛІСЬКИЙ, голова комісії у справах молоді Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«Людей буде багато. Відповідно, в Зарваниці ми не маємо житла, в Струсові ми не маємо житла. Для нас всіх було би набагато зручніше, коли нас йде двоє-троє разом. Мати намет. І в тому наметі собі переночувати і в Струсові, і в Зарваниці».

Цьогоріч у зв’язку з подіями на Сході отці також пропонують  долучитися  до ініціативи «Молимося за тебе повсякчасно», яка діятиме у всіх храмах Української греко-католицької церкви.

о. ВІТАЛІЙ КОЗАК, декан Тернопільський:

«Це є невеличка листівка, яку кожен вірний може знайти у своїй рідній парафії. І скласти свої намірення молитися за одного військового, за одного солдата. Будь-якого, якого він не знає, але він робить обітницю річної молитви, тобто до своїх щоденних молитов додати, скажімо, ще молитву за військових».

Всеукраїнську прощу поєднують з молодіжною, яка щороку  збирає велику кількість юних вірян. Для них готують особливу програму.

РОМАН ДЕМУШ, відповідальний за молодіжну програму:

«Основними моментами цієї молодіжної програми – це є, перш за все, зустріч з Главою нашої церкви Блаженнішим Патріархом Святославом Шевчуком, яка традиційно відбувається о 16 годині біля парафіяльної церкви».

У суботу для молоді також влаштують мистецьку програму. Участь у ній візьмуть музичні гурти, які виконуватимуть як духовну музику, так і патріотичну.

залишіть коментар