Результати ЗНО в області не виправдали сподівань

Автор:     Опубліковано: 9 Липня 2015 о 19:15    705 переглядів

10-го липня розпочинається вступна кампанія до вишів. Результати ЗНО показали, що рівень знань абітурієнтів у багатьох випадках не співпав із шкільним оцінюванням. В Тернопільському обласному інституті післядипломної освіти кажуть, такий підсумок їх не здивував.

 ЮРІЙ ШАЙНЮК, в.о. директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти:

«Звичайно, є суб’єктивний фактор: фактор вчителя, фактор учня, фактор батька. І ми розуміли, що ці результати будуть набагато нижчими. Зокрема, з української мови в нас якість знань учнів, а це в сумі відсоток тих, хто отримав добрий і високий рівень становить лише 42 % від всіх учасників тестування – випускників середніх шкіл».

Якщо ж брати всіх абітурієнтів: випускників профтехучилищ, коледжів і випускників минулих років, то такий показник ще нижчий – 37%. Проте не лише наша область має невисокі результати оцінювання.

 ЮРІЙ ШАЙНЮК, в.о. директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти:

«Якщо порівнювати його з середньоукраїнським показником, то він практично ідентичніий, 1 : 1. Тому тут говорити, що в нас справді низький рівень, можна тут і не погодитися з цим. Але враховуючи те, що справді область україномовна, область, яка завжди демонструвала непогані результати з української мови і літератури сьогодні перед таким фактом. Звичайно, що результати тестування і повпливали на нагородження претендентів золотими і срібними медалями».

До речі, в нашій області було 906 претендентів на золоту медаль, а за результатами ЗНО з української мови та літератури, за яким визначали і державну атестацію – підтвердили свої знання лише 707 учасників.

 

залишіть коментар