Рятувати чоловіка, який стікав кров’ю, приїхав нетверезий фельдшер

Автор:     Опубліковано: 9 Липня 2015 о 19:17    838 переглядів

В Тернополі чоловік загинув, впавши на скло. Принаймні, так розповідають очевидці. Трагедія трапилась ввечері 8 липня ось тут, на вулиці Пушкіна. Не на камеру свідки події розповідають: чоловік вийшов з магазину, зашпортався та впав. У цей момент у його руках була скляна банка із соком. Саме її осколки, переконані очевидці, і стали причиною важкого поранення. Люди викликали медиків. Тепер звинувачують їх у халатності. Кажуть: їхали довго та прибули нетверезі.

«- Півгодини їхати?

– Подивіться, в якому вони стані. Доктор п’яний в дупель.

– Та вони два бухі. Вони два бухі».

Також, як видно зі знятого очевидцями відео, люди звинувачують медиків у тому, що вони не надають чоловікові належної допомоги.

«- Що ви подивитеся, як ви не дивитеся?

– Бо я з вами сварюся.

– Не треба з нами сваритися, ви рятуйте. Ми не мішаємо. Пияки п’яні приїхали, навіть нічого йому не роблять. Ви нічого йому робити не будете.

– Подивіться, він навіть рукавички не може вдягнути».

За коментарем ми звернулися до директора Центру екстреної медичної допомоги. За словами Михайла Джуса, бригада справді приїхала не одразу – не було кому. Адже саме з 19 по 22 годину на швидкій отримують найбільше викликів.

МИХАЙЛО ДЖУС, директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в області:

«В той період, коли якраз поступали дзвінки, не було жодної бригади вільної. Фактично, оця бригада, яка приїхала, вона звільнилася, провела госпіталізацію в лікарні швидкої допомоги, і поїхала на виклик. Ну я так десь… якщо 19:37 поступив виклик, то 19:42 появилася бригада. Звичайно, вона ще їхала, мінімум, 10 хвилин. Так що, є, все-таки, затримка на цьому виклику».

За словами Михайла Джуса, на момент прибуття бригади чоловік вже був мертвий. Попередньо, каже медик, він поранив крупну судину. А в таких випадках часу на порятунок небагато – смерть наступає за лічені хвилини.

Щодо поведінки працівників медбригади, то, каже директор Центру екстреної медичної допомоги, з’ясували, що фельдшер таки перебував у стані алкогольного сп’яніння.

МИХАЙЛО ДЖУС, директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в області:

«Люди, які були присутні, викликали міліцію. Відповідно, міліція провела експертизу двом медичним працівникам, тобто, фельдшеру і лікарю. По фельдшеру – підтвердилась легка ступінь сп’яніння. Зараз працює комісія, фельдшер буде звільнений сьогодні по статті з роботи. До кінця дня».

Щодо лікаря, то, кажуть в Центрі екстреної медичної допомоги, він був тверезим, що підтвердили експертизи. Його поведінку Михайло Джус пояснює вже 11-им викликом за зміну. Однак відповідати лікарю, який є керівником бригади, за стан фельдшера таки доведеться. Покарають також і старшого лікаря зміни та завідувача підстанції.

Тим часом у міліції відкрили кримінальне провадження. Також, як повідомили правоохоронці, за результатами розтину, смерть чоловіка настала внаслідок гострої крововтрати від проникаючого поранення грудної клітки.

МИХАЙЛО ВЕРБОВСЬКИЙ, заступник начальника слідчого відділу Тернопільського міськвідділу міліції:

«Було відкрите кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 115 Кримінального Кодексу України. На даний час триває досудове розслідування, в межах якого буде дана правова оцінка діям лікарів швидкої медичної допомоги, які виїжджали на місце події, а також будуть встановлені всі обставини травмування чоловіка».

Крім того, порушено також кримінальне провадження за ч. 1 ст. 140 Кримінального Кодексу України, яка передбачає покарання за неналежне виконання професійних обов’язків.

 

залишіть коментар