Тернопільські митці мобілізуються

Автор:     Опубліковано: 14 Липня 2015 о 20:21    194 переглядів

Митці не залишаються осторонь подій в країні. Кажуть, воювати фізично не вміють, але зброю масового ураження все ж мають. За час проведення Антитерористичної операції українські поети навчилися воювати словом. У стінах Логістичного центру допомоги бійцям АТО відбулися вже треті благодійні літературні читання. Поціновувачі поезії та самі митці принесли сюди продукти та одяг для бійців.

МИКОЛА ШПАКОВСЬКИЙ, громадський діяч, музикант, поет:

«Це є, власне, розмови з людьми, які займаються волонтерством, які говорять, що бракує. Насправді бракує ресурсів. І ми як поети, як люди, які думають, які щось ще можуть принести… Ми приносимо».

ЮРКО МАТЕВОЩУК, письменник:

«Микола Шпаковський дуже молодець, що він от, власне, придумав робити ці читання тут на складі, тому що це дуже зорганізовує людей і це доречно, дуже доречно».

На такі вечори, пояснюють організатори,  люди можуть прийти ще й для того, аби просто поспілкуватися і змобілізувати себе до дій. Адже поети декламують вірші написані за часів Майдану, мотиви деяких переплітаються з теперішніми подіями на Сході, а ще частина – зразки світової поезії, які надихають і мотивують самих митців.

ЮРКО ЗАВАДСЬКИЙ, поет, перекладач:

«…ці птахи марґінальні забарикадовані у листі не провадять ні з ким перемовин, воду проковтують натще».

Музичну частину вечора цього разу забезпечив молодий тернопільський гурт «Афробандерівці». Хлопці запальною народною музикою зуміли відволікти від пакунків із речами навіть волонтерів Логістичного центру. Акордеоніст, ударник і контрабасист – студенти музичного училища імені Соломії Крушельницької. А на трубі грає студент-іноземець економічного університету.

ПЕТРО ПШЕНИЧНИЙ, акордеоніст музичного гурту «Афробандерівці»:

«Аркуша Андрій, наш контрабасист, ми з ним разом вчимося, ми спочатку грали разом. У нас є оркестр, ми граєм разом. І також Степан з нам грав як ударник. Потім пізніше до нашого гурту приєднався Осман».

До темношкірого музиканта Османа, який у своєму відео зізнався в любові до України і зіграв національний гімн, увага журналістів прикута чи не найбільше. І вона вже встигла хлопцю добряче надокучити. Осман, до слова, єдиний в гурті немає музичної освіти. З ним студенти музучилища випадково познайомилися на вулиці.

СТЕПАН ЛОЇК, ударник музичного гурту «Афробандерівці»:

«Він просто грає на слух. Він не по нотах, грає те, що чує. Слухав українські пісні в Інтернеті, ми йому вконтакти надсилали ті пісні, які він мав вивчити. Він нам кидав те, що ми мали вчити».

АНДРІЙ АРКУША, контрабасист музичного гурту «Афробандерівці»:

«У нас переважно народницький стиль. Ми і стараємося в різних жанрах працювати. Там навіть рок і джаз»

Наразі в репертуарі гурту «Афробандерівці» більше 20-ти пісень.   Та, кажуть, будуть працювати над його розширенням, адже публіці їхня музика подобається.

залишіть коментар