Тернопільського Вовчика будуть лікувати

Автор:     Опубліковано: 22 Липня 2015 о 19:00    696 переглядів

Безпритульні тварини – проблема не лише Тернополя. З метою регулювання їх чисельності та покращення санітарно-екологічної ситуації у місті, відповідні служби займаються виловлюванням та стерилізацією тварин.

ІВАННА ОНИЩЕНКО, начальник служби відлову собак:

«Собачку ми зараз загрузили, беремо у приватну клініку, зараз собачка поїде на огляд. Якщо лікар скаже, що потрібна операція для собачки, тоді після цеї операції собачка їде на реабілітаційний період у центр стерилізації, де проведеться її лікування, і потім випуститься назад, на своє місце там, де нею опікуються, люблять і чекають».

Собаку, про яку говорить Іванна Володимирівна, працівники ринку називають Вовчиком і знають його не перший рік. Кажуть, у службу звернулися, бо зрозуміли, тварині потрібна ветеринарна допомога. Розповідають, колись Вовчик вже був кастрований, а бірку свою з часом загубив.

 ІВАН, опікується Вовчиком:

«Він такий собака – спокійний. Він нікого не кусав, нічо. Але тако, велосипеда не любить, бо хтось його був велосипедом вдарив і він боїться велосипеда і він на них гавкає. А так – за 5 років він нічо поганого не зробив. Але вот, худий, худий, худий, такево. Облазить, і кровоточить тако з него, не знаю чому.

–         А по характеру він спокійний? Нікого не чіпає?

–         Нє, нє, нє. Спокійний, на щот того – нє. Він постійно коло нас тут, в дворі спить, має своє місце, буду має».

Те, що собака справді спокійний ми побачили на власні очі. Застосовувати до Вовчика спеціальних засобів чи заспокійливого не довелось. У клітку його помістили без особливих зусиль. Але таких випадків не багато, розповідають працівники служби відлову собак.

ІГОР ОПИР, працівник служби відлову собак:

«Відловлюєм ми тварин спеціальною рушницею, це – «шприц метр», який стріляє шприцом зі снотворним. Снотворне дозволене законодавством, і ветеринарами рекомендовано. Чи важко? Всяке буває: є таке, що зразу собака засинає, є таке, що треба і побігати, є таке, що от – руками ловиться».

Викликів у служби відлову собак достатньо, каже Іванна Онищенко. Часто телефонують жителі міста, а іноді вони й самі знають, де потрібна їхня робота.

ІВАННА ОНИЩЕНКО, начальник служби відлову собак:

«Виклики, в принципі, бувають часто. Тому що ми, як знаємо, в нас зараз дуже багато безпритульних тварин. Ми хочемо постаратися, зробити все для того, щоб відрегулювати цю чисельність, зробити стерилізацію, щоб собачок, щоб популяція зменшувалася».

Щодо Вовчика, то під час медичного обстеження в нього виявили пухлини. За деякий час йому планують зробити операцію.

залишіть коментар