Тернополяни утеплюють будинки на умовах співфінансування з міськрадою

Автор:     Опубліковано: 16 Липня 2015 о 11:37    554 переглядів

Тернополяни термомодернізують власні оселі. Одними з перших утеплитися вирішили мешканці ось цього будинку на бульварі Данила Галицького. Тут саме кипить робота. Утеплюють дім на умовах співфінансування мешканців та міської ради.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Міською радою прийнято на 2015 рік програму термомодернізації, яка означає ремонт фасадів будинків, утеплення фасадів, ремонт і утеплення горищ, підвалів, заміна вікон в місцях загального користування, а також – встановлення індивідуальних теплових пунктів для кожного будинку зокрема. Ми хочемо максимально залучити до цього усіх тернополян, і тому пропонуємо таку модель роботи, коли люди оплачують 30 % вартості роботи, а решту 70 % доплачують за рахунок міського бюджету».

Що з переліченого робитимуть у їхньому будинку, мешканці вирішують самі. Це може бути як комплексна термомодернізація, так і частина робіт. До прикладу, на Данила Галицького, 16 поки утеплюють північну торцеву стіну.

ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з питань енергозабезпечення міського управління ЖКГ:

«Тут були промерзання, були скарги на те, що в хаті пліснява і сирість. В даному випадку, вартість утеплення згідно кошторису становить 266 тисяч. Частка мешканців, враховуючи, що вони вже витратили 4 тисячі на документацію, складає 75 тисяч гривень».

Втім, жителі згаданого будинку – не єдині, хто виявив бажання термомодернізувати своє помешкання. В міській раді кажуть: відколи прийняли таку програму, звернень надійшло чимало.

ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з питань енергозабезпечення міського управління ЖКГ:

«Титульним списком від 8 липня вибрано 7 об’єктів, де люди вже виготовили або виготовляють проектно-кошторисну документацію. Зокрема, крім Данила Галицького, 16, де ми зараз знаходимося, цього року планують утеплюватися ОСББ Лисенка, 6, також – Текстильна,2, будинковий комітет, Руська, 35, житловий будинок. І ще плануємо встановити в двох гуртожитках колишнього комбайнового заводу індивідуальні теплові пункти».

Разом з тим, в мерії нагадують: окремі квартири – не утеплюватимуть.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Це не відповідає, по-перше, жодним архітектурним нормам, жодним будівельним нормам. Крім того, це може призвести до грибка, навіть в тих самих, хто зробить утеплення собі, або в їхніх сусідів. Тому потрібно робити такі утеплення цілого фасаду будинків. Тому ми пропонуємо мешканцям збиратися, об’єднуватися в будинку. Для цього не потрібно створювати об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, нам просто потрібна згода мешканців будинку, що вони готові до цього. Ми замовляємо на їхню вимогу проект, який показують мешканцям. Вони самі вправі вибирати, що залишити, що змінити. І далі працюємо по співфінансуванню».   

Ті тернополяни, які вирішили стати учасниками програми термомодернізації житлових будинків, повинні звернутися в міське управління ЖКГ.

 

 

залишіть коментар