Цього року символом «Галицької дефіляди» став залізний козак

Автор:     Опубліковано: 13 Липня 2015 о 21:23    603 переглядів

Тернопільський парк ім. Тараса Шевченка часто стає місцем проведення різноманітних фестивалів, конкурсів та інших розважальних подій. Одним із таких  заходів є «Галицька дефіляда».

 НАТАЛІЯ ЄДНАК, кореспондент ІНТБ:

«Цього року символом «Галицької дефіляди» став залізнай козак або козак-кіборг, якого ви бачите за моєю спиною».

Попри те, що цьогорічетно-гастрономічний фестиваль поєднали ще й з фестивалем галицьких музик, найважливіше місце назаході традиційно зайняли різноманітні страви. Адже на меті в організаторів  – в першу чергу, смачного нагодувати гостей.

ІГОР ПАРІЙ, співорганізатор фестивалю:

«Ми не просто готуємо, ми ще й демонструємо. Можливо, це трошки ми затягнули з приготуванням, але ми це затягнули не зумисне. Через то, що люди приходять, ми пояснюєм, розказуєм, що за чим, як готується, що куда додається і як додається».

ВОЛОДИМИР СТАРКО, полковник козацького десантного осередку ім. Байди Вишнівецького:

«Ми задоволені, тому що ми робим акцію. А чи люди задоволені – то, будь ласка, подивіться. Я думаю, людей багато є. Це ми родим все безкоштовно.  Ну, ми робим акцію – хто має бажання дати якісь кошти для підтримки АТО».

Готували на дефіляді різні страви: від традиційних борщу і ухи до печеної картоплі та домашніх ковбасок. Козацька їжа гостям смакувала особливо.

СЕМЕН і СОФІЯ, м. Одеса:

«Ми їмо ячмінний куліш. До того пробували кукурудзяний, такий козацький. Козацькі страви дуже подобаються. Знаєте, як казали: в торбинці у козака має бути все – трохи сала, трохи часничку, то таке як має бути от».

ЗОРЯНА, м. Тернопіль:

«Дуже приємно, перш за все, дивитися як чоловіки готують. Це надзвичайна подія для жінки. Дуже смачно, діти всі задоволені. Потрібно згуртовуватися, перш за все не тільки, щоб щось посвяткувати, а ще й окремо, бо люди отримують їжу, і ще окремо кидають кошти у скриньки».

Окрім смачної їжі гостей галицького фестивалю чекали й інші розваги: українська музика, майстер-класи з народних ремесел, уроки танців та настільні ігри.  Також на набережній представили виставку фотографій, а в парку створювали графіті та робили патріотичні фото.

ПАВЛО, художник графіті:

«Конкретної ідеї цього задуму немає. В нас є так: головне створити якийсь настрій людям і собі, в першу чергу. А це є імпровізація, тобто чисто, шо нам в голову прийде – то і малюємо».

ОЛЕКСАНДР, волонтер проекту «Фото патріота»:

«Людей було багато, але такими, знаєте, напливами. Тобто 5 хвилин назад ще немає нікого, через 5 хвилин з’являється величезна кількість людей, ми просто не встигаємо. У нас повністю благодійний проект, ми не берем собі нічого. Жодної копійки із цих всіх грошей. Ми ці всі гроші плануємо передати в підтримку АТО на Схід».

Минулих вихідних на території парку можна було придбати сувеніри, вишиванки, та різноманітні смаколики. Галицьке свято відвідали чимало тернополян та гостей міста, зізнаються: не пошкодували.

НЕСТОР, м. Тернопіль:

«Ну, тут, по перше, смачна їжа. Хороші люди, компанія, от – шахмати».

ІРИНА, м. Тернопіль:

«Мені дуже подобається «Галицька дефіляда». Я і цього року, і того року була. І думаю, що надальше також будуть такі проводитися «Галицькі дефіляди».

 СЕМЕН і СОФІЯ, м. Одеса:

«Дітки сподобалися – дуже файно співали. Дуже. Стільки маленьких, багато, так файно співали. Потім дорослі співали, грали на інструментах. Дуже класно. Виступи дуже сподобались. Дуже видно готувалися. Дуже. Як кажуть: чтить традиции – шануватися. Дуже класно. Настільки колоритно, настільки так, як історично навіть. В нас такого нема, тому ми дуже в захваті, дуже».

До речі,  цьогоріч «Галицьку дефіляду» у Тернополі провели вчетверте.

залишіть коментар