«Центр Антикорупції» бореться з халатністю ЖЕКів

Автор:     Опубліковано: 24 Липня 2015 о 21:54    643 переглядів

Від стіни у квартирі до бордюру в дворі – за стан цього відповідає ЖЕК. Оскільки сфера обов’язків в обслуговуючого підприємства чимала, то й вимог до нього у мешканців достатньо. Відповідно,  люди часто звертаються зі скаргами на ЖЕКи, точніше неналежну їхню роботу. Так і в Тернополі жителі мають претензії до комунальників, які не виконують своїх прямих обов’язків.

НАДІЯ КРИВОКУЛЬСЬКА, мешканка будинку на вул. 15 Квітня, 4:

«Наш будинок затопило з 9 пов. по 4-й пов. І я маю претензії, що то з вини ЖЕКу, тому що вони не почистили труби, яка там нагорі на даху є. і я маю акт складений, що прошу відшкодування мені, бо мені затопило і ванну, і туалет після ремонту, я зробила ремонт».

Зі своєю проблемою пані Надія звернулася в «Центр Антикорупції», що на вулиці Франка, 11. Там її вислухали юристи і допомогли оформити запит про відшкодування грошей.

Свої претензії до роботи ЖЕКу мають і мешканці будинку на Збаразькій. Зауважень до комунальників у них значно більше. Серед них вікна в під’їзді,  дах і стіни.

ОКСАНА КРІЛЬ, мешканка будинку на вул. Збаразька, 31:

«Там, як малювала прибиральниця ті вікна, вони вилетіли, так вона поставила, звичайно, говорили, писали, але поки що з тим абсолютно. Ну ще будинок холодний, будинок холодний. В мене, наприклад, кутова кімната, практично прикладаєш руку до стіни – як лід стіна».

НАТАЛІЯ БЕНИШИН, мешканка будинку на вул. Збаразька, 31:

«ЖЕК наш 6-й практично нічого нам не допомагає, це все відмовки. Періодично мешканці, і я в тому числі, зверталися до ЖЕКу 6-го, просили допомоги, щоб нам допомогли, особливо в нас є проблеми з дахом – він постійно протікає, з трубами, з каналізацією, з витяжкою, з дитячою площадкою, з електрикою».

Наша знімальна група на власні очі переконалася, в якому стані будинок на Збаразькій, 31. До нашого прибуття у дворі зібралося чимало мешканців. Кожен показує те, що його найбільше хвилює. Пан Мирослав піднявся з нами на дах будинку, де нещодавно поставили шифер замість старої черепиці. Остання, до речі, так там і валяється.

МИРОСЛАВ КОМАР, мешканець будинку на вул. Збаразька, 31:

«Купив куски бляхи, вирізав і попідпихав. Тому що воно он в тому місці протікало, текло по стіні і текло прямо мені в квартиру. Далі: десь в мене отут (не знаю, чи вже підлатали, чи щось зробили), там є вітальня – був такий випадок, що в мене з люстри капала вода. Ремонт даху робився, напевно, місяця ще не пройшло, приходили з ЖЕКу – ремонтували дах».

Від верхньої частини будинку переходимо в нижню. У підвалі, розповідають мешканці, постійно забиває труби.

«Постійно, три рази вже пробивали, постійно забиває, не знаєм, з чим то зв’язано, але от частину каналізації там поміняли, а тут напевно ще відколи будинок».

Мешканці бокової квартири вже втомилися боротися із сирістю.

МАРІЯ КВАСНЕЦЬКА, мешканка будинку на вул. Збаразька, 31:

«Стіна відкрита, цегла зверху. Ще слід сказати, що немає підвалу і немає обмостки тут такої, як треба, то все тут діряве і в хаті стіна буквально чорна. І ще ринва не почищена і весь дощ якраз засікає сюди».

Решта будинку, за словами людей, теж далеко не в найкращому стані.

АЛІНА АВДЄЄВА, тернополянка:

«Двері розбиті, зламані наполовину. Оті самі, як встановили оці залізні двері, то ми самі встановлювали, а  там решта все отаке є. Дах бачите, сиплеться оте все, все, що є. Депутати приходять, я кажу, вже не перший раз бачу депутатів і на тому кінець – рік тому був, зараз знову та сама ситуація. Нічого не міняється, як текло – стояки, дійсно, що ми навіть боїмося, там ремонт зробили так в цілому, боїмося що-небудь зробити».

Зневірившись, мешканці Збаразької, 31 звернулися за допомогою в «Центр Антикорупції». Юрист Громадської організації сформував скарги громадян і направив їх у відповідальні управління міськради. Каже, вимагатимуть у них належно виконувати свої прямі обов’язки. Закликає й інших тернополян звертатися в Центр Антикорупції зі своїми скаргами на роботу посадовців.

ВІКТОР АЛЕКСАНДРОВ, юрист ГО «Центр Антикорупції»:

«Пропонуємо іншим мешканцям м.Тернополя, якщо є такі проблемні будинки, де ЖЕКи неналежним чином виконують свої обов’язки, щоб вони зверталися, будемо допомагати їм шляхом надання безкоштовних юридичних консультацій, юридичного супроводу, висвітлення цього в ЗМІ, будемо надавати допомогу в самоорганізації мешканцям і як би то тиснути на ЖЕКи, щоб вони виконували належним чином свої обов’язки».

Нагадаємо, Громадська організація «Центр Антикорупції» працює на вулиці Франка, 11.

залишіть коментар