У художньому музеї – графіка Володимира Окрутного

Автор:     Опубліковано: 29 Липня 2015 о 21:19    532 переглядів

Учасник міжнародних виставок екслібрису в Югославії, Бельгії, Аргентині, Польщі, Люксембурзі та Італії. Автор персональних експозицій в Україні. Співає в Катедральному хорі, ілюструє книжки. Прекрасний батько та чоловік. Художник-графік Володимир Окрутний до свого 50-ліття в обласному художньому музеї презентував картини. Привітали митця з ювілеєм і наші журналісти.

На відкритті ювілейної виставки художника Володимира Окрутного жартували, згадували минуле та співали. Окрім того, митець приймав вітання та побажання, адже йому виповнилося 50. Колеги пана Володимира вбачають у ньому неабиякий потенціал. Зокрема, в техніці,  в якій працює художник-графік.

МИХАЙЛО ДИРБАВКА, художник:

«Часом треба зробити роботу, яку треба було на вчора. Розумієте? І от комп’ютерна графіка дає можливість ці роботи виконувати. Якщо ти ще, звичайно, великий майстер. А Володя якраз належить до таких митців».

Володимир Окрутний навчався у Львові, втім працювати повернувся в Тернопіль. Директор обласного художнього музею, в якому діє експозиція, зазначає, це велика рідкість. Адже більшість місцевих митців, виїжджаючи у місто лева,  поповнюють тамтешню культурну еліту.  Ігор Дуда розповідає, відвідувачі виставки зможуть побачити різноманітні композиції. До того ж, каже, Володимир Окрутний – представник нової графічної техніки, якої мистецтво до кінця 20-го століття не знало.

ІГОР ДУДА, директор Тернопільського обласного художнього музею:

«Тут є і портретні композиції, є і екслібриси. Ну а також і живописні роботи ось на задньому плані, які частково зберігаються у нас, частково, які подані для нашої експозиції. Ми маємо тут справу, бачите, із художником нового плану».

Сам автор експозиції переконаний, кожен художник бачить світ по-своєму і перетворює його на унікальне мистецтво. Головне, каже, аби життя та оточення давали час і створювали сприятливі умови для творчості. Художній світ Володимира Окрутного – це поєднання графіки та кольору.

ВОЛОДИМИР ОКРУТНИЙ, художник-графік:

«Графіка дає скелет, а колір наповнює м’язи. Так само графіка чорно-біла, вона так само  має свій шарм, свою мову таку стриману. Разом із тим вона десь може більше брати, ніж кольорова. Від природи береться, а тоді вже перетворюється, переосмислюється і випливає на папері якимись тими роботами графічними».

Побачити, як Володимир Окрутний матеріалізує свої творчі думки за допомогою комп’ютера, усі охочі можуть до 20 серпня.

 

залишіть коментар