У художньому музеї представили «Дорогу на верховину»

Автор:     Опубліковано: 3 Липня 2015 о 19:20    320 переглядів

Останні два роки на своїх полотнах Ярослав Збаразький відтворює спокійну або метушливу, вечірню або світанкову, але завжди справжню природу. Станковий живопис, яким він займається понад 35 років, став для художника не лише захопленням, але й справою життя. І це незважаючи на те, що певний час пан Ярослав працював чиновником у Підволочиській районній держадміністрації.  Днями митець у художньому музеї представив свою першу персональну виставку.

ЯРОСЛАВ ЗБАРАЗЬКИЙ, художник:

«Виїжджаю часто в Карпати, тому що я їх дуже люблю. От. Але все ж таки, як би я не говорив про Карпати, мені ближче пейзаж нашого Надзбручанського краю. Тому що я тут родився. І воно десь у ґенах, ґенетично заложено, що оцей край мені подобається. А коли виїжджаєш кудись на певні етюди, стаєш малювати, зранку особливо, то ніби говориш з Богом».

Усі картини, а на експозиції представлено і декілька портретів, персоналізовані. Цей ефект створюють назви, які підібрав для них художник. Ось «Гроза в Карпатах», а тут – «Вечірня жаринка», трохи далі – «Травень розкошує», а ось тут підіймається «Дорога на верховину». Пан Ярослав розповідає, назви до картин запозичив із поезії Ліни Костенко.

ЯРОСЛАВ ЗБАРАЗЬКИЙ, художник:

«Переважно я працюю в техніці імпресіонізм. Колір! Можна сказати і постімпресіонізм, десь там якийсь малюнок проходить. Люблю колір, Україна – вона кольорова… От наприклад, не тільки пейзажі. Подивіться, які вишивки у нас прекрасні, які люди нас оточують. Це все приносить якесь певне задоволення не тільки мені, але й тим людям, які будуть дивитися».

Чи буде в майбутньому презентувати свої картини на виставках, митець не знає. Тож, до 30 липня в обласному художньому музеї усі охочі мають можливість познайомитися з творчістю Ярослава Збаразького.

залишіть коментар