У тернопільському дитсадку відкриють групу для незрячих дітей

Автор:     Опубліковано: 14 Липня 2015 о 20:22    522 переглядів

Дитячі садочки готують до зустрічі з маленькими вихованцями. Зараз там – пора ремонтів. Аби діти перебували в затишних та охайних приміщення, заклади приводять до ладу. Кипить робота і у школі-садку № 7. Там навчається більше 420-ти дітей. 200 з них – дошкільного віку. Вже з вересня тут мають намір відкрити нову групу для наймолодших.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки:

«Велика потреба була відкрити таку групу, тому що закінчується декретна відпустка, і батьки віддають в дошкільний заклад. Маємо намір відкрити ще в різних мікрорайонах 6 додаткових груп. Це в 22 садочку 2 групи, в 16, в 19. І, на сьогоднішній день це вже дошкільний заклад № 1, де ми вже вивели діток початкових класів і зареєстрували як дошкільний навчальний заклад. Маємо намір відкрити там ще одну групу».

Крім того, сподіваються в міськраді, цього року розпочнуть роботу ще два нових дитсадочки.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Я думаю, що один з них, на вулиці Київській, ми однозначно встигнемо до 1 вересня, оскільки це – приміщення, яке вже є в комунальній власності. Там роботи розпочаті, ведуться. Наступний садок – на вулиці Юності. На даний час садок ще не переданий з власності Міністерства освіти в комунальну власність, оскільки процедура передачі через Міністерство освіти, Міністерство економіки Кабмін затягує, на жаль, вже декілька місяців. Спробуємо розпочати, можливо, ремонтні роботи в такій стадії, як зараз є, якщо нам це дозволить законодавство. Якщо не дозволить, може бути затримка, але, в будь-якому випадку, цього року садочок почне функціонувати».  

Нові дитсадки та  групи, каже Сергій Надал, зможуть прийняти близько 5-ти сотень дітей.

Ремонтні роботи тривають і у навчально-виховному комплексі номер 28, що на вулиці Братів Бойчуків. Невдовзі там відкриють першу у Тернополі групу для незрячих дітей.

ОЛЕНА ШЕВЧУК , директор ТНВК № 28:

«Тут буде з ними займатися тифлопедагог, буде займатися логопед, буде займатися медсестра-ортоптистка. І всі умови ми стараємось для них створити. Група буде маленька, в ній буде не більше 8 дітей. Вона буде комбінованого типу. Спеціальні будуть в нас таблички для цих дітей, спеціальні іграшки, які розвивають тактильні відчуття, сенсорику, і такі специфічні різні вправи, щоб займатися з цими дітками».

Також усі міські дошкільні заклади отримають новенькі дитмайданчики.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Більше 30 дитячих майданчиків має бути встановлено в дворах міста Тернополя. В першу чергу ми почали ставити дитячі майданчики саме у дитячих садочках, тому що якраз, поки вони на ремонтах, для того, щоб цей час ефективно використати. Всього має бути в кожному дитячому садочку встановлено в цьому році 1 додатковий майданчик. 23 з них вже встановлені. 12 будуть встановлені протягом липня і серпня».

Місту нові майданчики обійдуться у 600 тисяч гривень. Загалом, за словами Сергія Надала, оскільки садочки фінансуються виключно з міської казни, їх утримання, разом з харчуванням дітей та зарплатами працівникам, вартує понад 80 мільйонів гривень на рік.

 

залишіть коментар