У Тернополі безкоштовно лікують зуби учасникам АТО

Автор:     Опубліковано: 23 Липня 2015 о 12:11    1 589 переглядів

Тернополяни-учасники АТО, як демобілізовані так і ті, хто у відпустці, можуть отримати безкоштовну допомогу стоматолога. Такі послуги надають в комунальній стоматполіклініці.

ОЛЕКСАНДР КУХАРЧУК, головний лікар Тернопільської міської комунальної стоматологічної поліклініки:

«Пільгових категорій, так званих, безкоштовників, в нас є 12. Але наша, на жаль, нова категорія, яка з’явилася, – це учасники АТО і ветерани, ми і по совісті, і по документах віддаємо їм перевагу, пріоритет. Фактично, розпочинали це без вказівок, по собі, з лютого місяця ми їм надаємо допомогу. По совісті треба просто віднестися до них, як до синів, як до братів, і ми так і стараємося робити».

Наразі, розповідають в стоматологічній поліклініці, за допомогою звернулися понад 40 осіб. А починається все, як повелося, з реєстратури. В медзакладі кажуть – усі бюрократичні нюанси постаралися скоротити до мінімуму.

НЕОНІЛА ПЕТРАШ, заступник головного лікаря з лікувальної роботи:

«Наші працівники всі ознайомлені, як до них відноситися, що негайно, без черги записувати, тоді, коли вони пред’являють документи, що вони є, звичайно, мешканці Тернополя, а також – учасники АТО. Чи то є посвідчення, чи то є військовий квиток, чи то навіть може бути довідка з того місця, де він прослужив в АТО, від своєї частини».

Учасники АТО, кажуть в медзакладі, безкоштовно можуть отримати весь комплекс послуг, від пломбування та видалення зубів до протезування, на базі хірургічного, терапевтичного та ортопедичного відділень.

ВАЛЕРІЙ КУЧЕР, завідувач ортопедичним відділенням:

«Часом доводиться проводити лікування в досить стислі терміни, тому що людина перебуває у відпустці 10 днів, 2 тижні. За цей час ми стараємося надати допомогу. По можливості, зробити якісь тимчасові конструкції. А вже при поверненні, демобілізації, ми проводимо конструктивне лікування з використанням самих раціональних зубопротезних конструкцій».

Для таких цілей стоматологічна поліклініка отримала певну суму з міського бюджету. Ці гроші, каже головний лікар, вже практично освоїли, адже і матеріали, і ліки обходяться недешево. Відтак, додаткові кошти не завадили б.

ОЛЕКСАНДР КУХАРЧУК, головний лікар Тернопільської міської комунальної стоматологічної поліклініки:

«45 тисяч гривень, ми їх, фактично, вже адаптували. Це – невеликі гроші, особливо, що стосується протезування, воно – дороговартісне. Ну, але це святе, і ми не будемо зупинятися, навіть якщо нам не виділять коштів найближчих тижнів 2-3. Ми все одно не будемо зупинятися».  

Скористатися своїм правом на пільгове лікування чи протезування зубів, військовослужбовці можуть, звернувшись за адресою: м. Тернопіль, вул. Шухевича, 10.

 

 

залишіть коментар