У Тернополі діє виставка робіт Івана Мулярчука

Автор:     Опубліковано: 28 Липня 2015 о 19:30    635 переглядів

Тернополяни можуть побачити скульптури та живописні роботи Івана Мулярчука. Експозицію днями відкрили в обласному художньому музеї. Своє 85-річчя скульптор відзначив виставками у Тернополі, Рівному та Луцьку.

ІГОР ДУДА, директор Тернопільського обласного художнього музею:

«Ця виставка – ретроспективна. Зрозуміло, що він представляє ранні свої роботи, якщо говорити про скульптуру – то 70, 80, 90 роки. Тут представлено 22 скульптури, ну і, крім того, ще живописні, акварельні роботи і великоформатні фотографії, які представляють монументальні роботи в області і поза її межами».

За словами самого митця, його творчий шлях розпочався з живопису. Вперше пензель в руки Іван Мулярчук взяв, будучи ще школярем-семикласником. До слова, його перші картини, написані олійними фарбами, теж представлені у експозиції.

ІВАН МУЛЯРЧУК, скульптор:

«До нас приїхав в село із Польщі іконописець. Подивився, якось я йому сподобався, каже: я вам даю фарби, і даю вам кісті, і прошу, малюйте. Почав малювати – о, то ти добре будеш малювати!».

Хоч родом з Рівненщини, як скульптор Іван Мулярчук реалізував себе спершу на чужині, на Кубані, де певний час навчався та жив. У Тернопіль митець приїхав у 1970-му, вже маючи неабиякий досвід. Перша його робота тут – це пам’ятник Іванні Блажкевич в її рідному селі. Відтоді творчий доробок Івана Мулярчука значно поповнився, його роботи можна побачити як у низці населених пунктів області, так і на вулицях Тернополя.

ІВАН МУЛЯРЧУК, скульптор:

«Я закинув живопис. Чому? Тому що на живопис не було заказів. Я вже встиг на Тернопільщині, майже через 1-2 села я маю якийсь пам’ятник. Я уже встиг зробити на Тернопільщині по рахунку 20 Шевченків. І майже всі вони – неповторні, а різні. Можна їх скласти і побачити».

ІГОР ДУДА, директор Тернопільського обласного художнього музею:

«Мистецтво Тернопільщини, і Тернополя зокрема, без творчості Івана Мулярчука було б, звичайно, неповним. Отак єднаються Волинь і Галичина у творчості Мулярчука».  

Діятиме виставка до 20 серпня.

 

залишіть коментар