У Тернополі надають безкоштовну психологічну допомогу

Автор:     Опубліковано: 16 Липня 2015 о 19:22    3 425 переглядів

Один із благодійних фондів створив всеукраїнську мережу центрів психологічної допомоги. «Крок назустріч» є і в нашому місті. Психологи-фахівці працюють із різними категоріями населення, яким потрібна психологічна підтримка.

 СВІТЛАНА ЛОМОВЦЕВА, психолог-консультант центру психологічної допомоги:

«Ми почали свою роботу з лютого місяця і вже впродовж цього періоду ми інформуєм населення, що ми такі є, щоби якомога більше людей дізналися, що наш центр існує, і могли отримати професійну психологічну допомогу. Безкоштовно».

ЛЮБОВ МЕДВЕДЬ, психолог-консультант центру психологічної допомоги:

«Нам варто розуміти, що ця війна вже зачепила всіх. Досить часто, коли вернеться солдат додому, він стикається з нерозумінням. Він стикається з тим, що до нього ставляться як до людини, яка була раніше, а він змінився. Змінився так, що з ним потрібно знайомитись наново».

Психологи розповідають, люди часто думають, що колишній боєць у мирному середовищі повинен швидко адаптуватися. Але кожен випадок індивідуальний. Період постстресового стану в середньому триває півроку, а носити війну в голові солдати можуть роками. Чимало учасників бойових дій стають агресивними, а близькі самі того не розуміючи часто не допомагають, а навпаки.

 ЛЮБОВ МЕДВЕДЬ, психолог-консультант центру психологічної допомоги:

«Підтримкою не є корисні поради: «Та зберися», «Та шо ти там сумуєш», «Та все добре»… Так, коли Ви надаєте поради – Ви можете стикнутися з агресією у відповідь. Також підтримкою не є знецінення тих переживань, і тих почуттів, які солдат відчуває: «Та все буде добре», «Та все вже скінчилося», «Та шо ти переживаєш», «Та забудь ти все». Якби людина могла забути – вона б вже давно забула».

Звернутися за безкоштовною психологічною допомогою до спеціалістів можуть учасники бойових дій, їхні сім’ї,  переселенці та медики. Чимало уваги тут приділяють волонтерам.

ЛЮБОВ МЕДВЕДЬ, психолог-консультант центру психологічної допомоги:

«Вони стикаються з недосконалістю законодавства, вони стикаються з корупційним спротивом. І з другої сторони за ними стоять люди, яким потрібна допомога – це бійці, яких треба нагодувати, яких треба вдягнути, відстояти їхні права.  Тому вони зазнають тих самих стресів, тих самих проблем, яких зазнають люди, які воюють, а, може, значно більше, тому що вони, все-таки, знаходяться тут, де мирне життя, в якому потрібно жити і вирішувати свої життєві проблеми».

Всеукраїнський центр психологічної допомоги має безкоштовну гарячу лінію. Диспетчерська знаходиться у Києві, звідки контактні дані особи, яка звернулася по допомогу перенаправляють спеціалістам у відповідному регіоні. Наприклад, в Тернопіль, де спеціалісти призначають зустріч. Працюють за такою схемою, щоб не відволікатись на телефонні дзвінки під час роботи з людьми.

ЛЮБОВ МЕДВЕДЬ, психолог-консультант центру психологічної допомоги:

«Тому фахівці нашого центру допоможуть справитися з стресом, виговоритись, викричатися, висловити своє обурення, і не зловживати алкоголем. Понаходити інші, здорові способи посправлятися з цією ситуацією».

СВІТЛАНА ЛОМОВЦЕВА, психолог-консультант центру психологічної допомоги:

 «Не буду переконувати, що ми не страшні. Вот я – я сиджу, я така проста жінка.  Психолог. Ми не лікуєм – ми не психіатри, ми – психологи. Ми розмовляєм, співчуваєм, допомагаєм, інформуєм».

Знайти підтримку можна за адресою: вул. Над ставом 6, 15-тий офіс або за номером телефону 044 222 90 94.

залишіть коментар