У Тернополі обговорили зміни до законодавства

Автор:     Опубліковано: 23 Липня 2015 о 19:30    718 переглядів

До складу «Депутатського об’єднання з реформування податкового, митного та земельного законодавства України» входить 17 народних депутатів, які працюють у відповідних комітетах. Це дає змогу розглядати проблемні питання ширше. У новоствореному депутатському об’єднанні є і обранці від Тернопільщини. Щоб почути думки на місцях, вони обговорили актуальних питань в облдержадміністрації.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«На базі Комітету податкової, митної політики напрацьовується новий Податковий кодекс і дуже важливо, щоб ми дійсно не розглядали Податковий кодекс, як документ, який носить змінний характер в систематичному режимі. Тобто, ми постійно до нього вносимо зміни, а створити той документ, який дасть можливість поповнити бюджет з однієї сторони, а з іншої сторони зробити комфортним, відносно комфортним життя тих людей, які наповнюють цей бюджет».

Нова система електронного адміністрування ПДВ з 1-го липня вже працює на постійній основі та її ще повинні удосконалити. Але щодо цього і теоретики, і практики мають певні застереження.

СЕРГІЙ ГОСПОДАРИК, заст. начальника ГУ ДФС у Тернопільській області:

«Я просто боюся, щоб ми вдосконаленням електронної системи адміністрування ПДВ, в принципі, не завалили його суть, цієї системи. Тому що платники повинні розуміти, що якщо здійснюється реалізація товарів і послуг – повинні ходити як товари, так і гроші, а не папери. Якщо ми витримаєм цю суть, щоб ми її не загубили, це, в принципі, дисциплінує всіх платників».

Обговорили також проблеми, які стосуються касових апаратів. Нагадаємо,  їх у своїй роботі зобов’язали використовувати платників єдиного податку ІІІ групи з 1 липня цього року і платників ІІ групи з 1 січня 2016.

ТАРАС МАРШАЛОК, доцент кафедри податків та фіскальної політики ТНЕУ:

«Що зробили? Зробили фактично до мільйона гривень дозволили працювати без використання касового апарату. Що це означає? Що будь-який підприємець, який працює на 2-й, на 3-й групі суб’єкт підприємницької діяльності, він всього-на-всього не буде показувати більше мільйона гривень, знову ж таки буде ухилятися від сплати тих самих податків, контрагенти в нього, люди, які купляють в нього напряму товар, ну, і, в принципі, що десь довести, що в нього більше мільйона гривень, при декларації там 200-300 тисяч обороту в квартал ніхто нічо не доведе».

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Коли ми говорим, що примітивний касовий апарат від 4-х там, до 8-ми тисяч гривень коштує, порахуєм в межах держави, це  ми що, комусь бізнес формуєм? Це неправильно. І проблема застосування касових апаратів не тільки те, що не хочуть, бізнес бачить, що це не логічно. Давайте, дамо їм можливість додатків, які зможуть вирішити цю проблему».

Актуальною була  і тема дозволів на виробництво та реалізацію продуктів харчування. Учасники обговорення зазначили, ліцензування не має бути тотальним – треба чітко розрізняти, де воно потрібне.

ВІКТОР ШУМАДА, т.в.о. керівника апарату ТОДА:

«Якщо заклад харчування жарить м’ясо – бере м’ясо, жарить, і продає його, ну, споживає його там відвідувач, то ліцензії не треба. Якщо вони беруть молоко, і з нього роблять в себе сир виключно для того, щоб цей сир порізати і клієнт спожив, то припинили виробництво, значить, сиру, бо їм санстанція і всі заборонили. Ну, настільки є в нас в багатьох моментах заформалізованість, якої потрібно просто уникати, і десь навіть якимось здоровим глуздом керуватись».

Варіанти вирішення названих, під час обговорення в Тернопільській облдержадміністрації, проблем представники Міжфракційного депутатського об’єднання  пообіцяли запропонувати під час наступної зустрічі.

залишіть коментар