У Тернополі обговорили зміни у виборчому законодавстві

Автор:     Опубліковано: 3 Липня 2015 о 19:40    393 переглядів

У Тернополі за круглим столом обговорили плюси та мінуси змін до законодавства про місцеві вибори в Україні. Учасники заходу кажуть, в проекті є багато недоліків, на які потрібно звернути увагу.

 ВОЛОДИМИР КУРИЛО, юрисконсульт  ТТО «Комітет виборців України»:

«Однозначно, можна сказати, що це є якийсь такий  поступ, плюс. Наш законодавчий орган робить якісь кроки для поліпшення виборів, як таких, хоча цей Закон потребує дуже великих доопрацювань».

Володимир Курило розповідає, у прийнятому в першому читанні проекті є чимало технічних помилок та незрозумілих моментів. Наприклад, питання з грошовою заставою кандидатів, на його думку, врегульоване не чітко.

  ВОЛОДИМИР КУРИЛО, юрисконсульт  ТТО «Комітет виборців України»:

«Ще й як один з мінусів це про те, що все ж таки не зовсім врегульовано питання відносно політичної реклами до кінця. Тому що ті, хто розробляв інші законопроекти, хотіли все ж таки виключити політичну рекламу із ЗМІ, щоб кандидати все ж таки більше виходили до людей».

Не все зрозуміло, каже юрисконсульт,  і з розміщенням у бюлетенях кандидатів від однієї партії, адже на одному окрузі політична сила має право висувати двох кандидатів.

 ВОЛОДИМИР КУРИЛО, юрисконсульт  ТТО «Комітет виборців України»:

«В описі про бюлетень зазначається, що буде зазначатися порядковий номер, порожній квадратик, де ставиться волевиявлення виборця, після того найменування місцевої організації, партії чи блоку, прізвище, ім’я, по батькові кандидата висунутого, інформація про нього. Але, знову ж таки, чи виборець буде голосувати за одного, якщо буде двоє кандидатів, одним своїм прочерком за двох кандидатів, чи буде в нього два вибори».

Однак, попри мінуси, є в нововведень і плюси, каже Володимир Курило. Серед позитиву, офіційним спостерігачам надали більше можливостей забезпечувати законний перебіг виборів.

 

залишіть коментар