У ТСШ №29 вчиться найтворчіша дитина України

Автор:     Опубліковано: 16 Липня 2015 о 11:39    688 переглядів

Павлику – 12. І він – найтворчіша дитина України. Хлопець розповідає, першу картину мастихіном – море і кораблі – намалював мамі. А потім – всеукраїнські, міжнародні конкурси та відкриття першої персональної виставки. Поряд із цим, Павлик – звичайна дитина. Він любить проводити час із друзями та грати у футбол.

ПАВЛО ШАЧКО, художник:

«Я найбільше люблю малювати вдень, десь так ранком і коли не дуже гарна погода. Бо як сонце світить, то хочеться вийти на двір. Думаєш про інше. А так, то тільки про малювання».

Картини 12-річного Павлика відрізняються від робіт ровесників форматом. Наприклад, Карпати хлопчик зобразив на полотні розміром метр на метр. Пейзажі та старі міста – це те, що подобається хлопцю малювати найбільше.

МИКОЛА ДМІТРУХ, художник, учитель Павла Шачка:

«Роботи його – дорослі. Хоча він ще зовсім дитина, але по своєму рівню… Якщо хтось не побачить автора поруч із роботою, то подумає, що це виконав дорослий художник. Це і виконання, і формат, це є сміливість, це є незалежність, це зовсім відсутнє бажання догоджати глядачеві».

Сміливість та незалежність у роботах юного митця глядачів не залишають байдужими. Тому уже зараз художній талант Павлика збирає прихильників. Серед них і народний депутат України.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Художник має передати емоції. І, коли ми дивимося на ці картини, це є позитивні, добрі, хороші емоції. Це те, чого нам не вистачає в нашому житті і це те, чим може Павло поділитися з кожним із нас».

Батьки юного художника переконані, їхньому сину потрібно ще багато чого дізнатися та навчитися. І вони готові йому в цьому допомагати. Та в хлопця вже є вражаючі досягнення. Наприклад, у квітні цього року Павлик став найтворчішим у Всеукраїнській премії «Диво-дитина». Фінал проходив у Києві.

НАТАЛЯ ШАЧКО, мама Павла Шачка:

«А приїхали в Київ, ми подивилися… Бо це він – найтворчіша дитина. А були – найдивовижніша, найрозумніша. Ми як подивилися наскільки в нас в Україні такі, знаєте, розумні та розвинені діти. Дівчинка в його номінації була і хлопчик. Дівчинка грала на флейті, хлопчик – на фортепіано. Вони першими виступали. Павлик був із них останній. Я, коли їх послухала, ну – це просто, знаєте, фантастика».

Тернополяни мають змогу побачити полотна юного митця на власні очі. Він разом зі своїм  вчителем Миколою Дмітрухом у фундації «Справа Патріарха Йосифа» відкрили міні виставку. Діятиме вона до кінця липня за адресою вулиця Листопадова, 7.

залишіть коментар