В гості до тернопільських студентів-журналістів приїжджали іноземні колеги

Автор:     Опубліковано: 30 Липня 2015 о 20:21    811 переглядів

Протягом 3-ох років кафедра журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка є учасником Міжнародного проекту «Крос-медіа та якісна журналістика», в рамках якого викладачі та студенти обмінюються досвідом та співпрацюють із закордонними колегами.

ГАЛИНА СИНОРУБ, доцент кафедри журналістики ТНПУ ім. В.Гнатюка:

«Завдяки участі в цьому проекті наші викладачі отримали певні знання з нових технологій, які застосовуються сьогодні у журналістиці. Крім цього, пройшли ряд семінарів і тренінгів, і в Німеччині,і в Румунії, і в Молдавії і, в принципі закріпили свої знання опублікувавши певні тези у наукових збірниках Німеччини».

НАТАЛІЯ ДАЩЕНКО, доцент кафедри журналістики ТНПУ ім. В.Гнатюка:

«Навчання викладачів і студентів дають свої результати. Тому що, навіть я, філолог за освітою, ви знаєте, дивлюся як працюють деякі програми і розумію, що при потребі могла би глибше в них занурюватися, і щось сама також опановувати. А вже не кажучи про студентів, які дуже легко ловлять те, як працюють програми».

Літня школа, на базі якої кафедра журналістики бере участь у міжнародному проекті триває третій рік. Минулоріч  закордонні колеги подарували тернополянам сучасну техніку, якою зараз користуються студенти.

 ГАЛИНА СИНОРУБ, доцент кафедри журналістики ТНПУ ім. В.Гнатюка:

«Завдяки найсучаснішій техніці, а це – системи «Мacintosh» і найсучаснішим камерам і фотоапаратам, які ми отримали в рамках цього проекту, ми маємо можливість уже знімати якісний медійний продукт, поширювати його на різні інформаційні платформи».

НАТАЛІЯ ДАЩЕНКО, доцент кафедри журналістики ТНПУ ім. В.Гнатюка:

«Немає у нас ще послідовності чи регулярності в освоєнні цих програм. Тому що  не всі навчальні дисципліни, наприклад, телевиробництво, чи радіовиробництво, чи фотожурналістика, розраховані так, щоб можна було посадити кожного студента за окремий комп’ютер. Комп’ютерів поки що є 5».

Незважаючи на обмежену кількість комп’ютерів, студенти кажуть,  такою технікою задоволені.

АНДРІЙ МАЛКО, студент 5-го курсу ТНПУ ім. В.Гнатюка:

«Апаратура є досить потужною. Аналогів, принаймні, в нас, в Тернополі я ще не зустрічав. І найбільше подобається те, що викладачі нашої кафедри дають вільний доступ до неї. Якщо, наприклад, в тебе є якесь завдання, в нас була бакалаврська робота, в мого колеги, Ігоря, було відзняте відео, то він просто-на-просто приходив на кафедру, просив ключ, йому давали ключ, він тут цілими днями сидів і монтував відео. І якщо би він це робив на простих комп’ютерах, то це би тривало набагато довше, чим в цій системі «Мacintosh».

Днями в Тернопільський національний педагогічний університет приїхали журналісти з Молдавії, Румунії та Німеччини, які також працюють в проекті крос-медіа. До перегляду іноземним гостям запропонували власну програму, створену  завдяки отриманій техніці.

ІГОР МЕЛЬНИК, студент 5-го курсу ТНПУ ім. В.Гнатюка:

«Наприклад, є в нас тема. Цього року ми висвітлювали тему переселенців. Зробили ми, взяли ці камери, які нам передали, які нам, точніше, минулого року подарували, не передали. І зняли собі, можна сказати, коротку програму, соціальну програму про людей-переселенців. Ми її зняли, звичайно, що були там синхрони, нарізки відео, і за допомогою програми AdobePremier ми її монтували».

РАЛЬФ КЕЛЬДЕНБАХЕР, координатор Міжнародного проекту «Крос-медіа та якісна журналістика»:

«Журналістика завжди шукає найактуальніші, найнаболіліші питання і намагається їх роз’яснити. І філософією нашого проекту є не тільки надання обладнання, але також створення журналіста, який буде виконувати ці завдання і буде піклуватися про майбутнє. І ви вже за допомогою свого вибору теми, зробили так, як хороший режисер для фільму».

До слова, міжнародний проект «Крос-медіа та якісна журналістика», у якому беруть участь тернопільські студенти завершується цієї осені.

залишіть коментар