В Мінсоцполітики хочуть спростити порядок надання субсидії

Автор:     Опубліковано: 7 Липня 2015 о 19:32    278 переглядів

В Мінсоцполітики спільно з обласними профільними  управліннями розробили і передали на затвердження у Кабмін проект, який стосується подальшого спрощення надання субсидій. Зокрема, відповідно до нього, розповідають в облдержадміністрації, буде змінена форма декларації на призначення такої державної допомоги. Рахувати свої доходи більше не доведеться – цю інформацію в органах соцзахисту братимуть від фіскальної служби. Охочим скористатися своїм правом на субсидію треба буде зазначити лише вид доходів.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА:

«Відповідно, якщо цей дохід буде братися від фіскальної служби без подання його суми людиною, звірка відпадає. Тобто, якщо ми взяли дохід автоматично у фіскальної служби, то з ким звірятися? Нема потреби звірятися, і тоді відпадає саме по сумах доходу розбіжність, щоб люди не боялися того, що вони подали якусь недостовірну інформацію».

Втім, якщо людина не зазначить вид доходу, каже Вадим Боярський, її можуть оштрафувати. Однак, це ще не всі зміни.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення ТОДА:

«Пропонується така зміна, що підприємці на єдиному податку першої групи – буде враховуватися дохід на рівні мінімальної заробітної плати чи прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Другої групи – це в двох мінімальних заробітних плат, і третьої групи – це три мінімальні заробітні плати».

Крім того, продовження субсидій на наступний період буде здійснюватися без звернення громадян.

Додамо, наразі управління соціального захисту області обробляють майже 64 тисячі справ щодо призначення субсидій. Отримати державну допомогу за новим порядком виявили бажання близько 36-ти тисяч мешканців області. 26-ти тисячам  державну допомогу вже призначили. Проблем із фінансуванням пільг та субсидій, запевняють в департаменті соцзахисту, немає.

 

 

залишіть коментар